Міністерство охорони здоров’я ініціює посилення карантину з 13 вересня

Міністерство охорони здоров’я ініціює посилення карантину з 13 вересня
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Міністерство охорони здоров’я подало до Кабінету міністрів клопотання з проханням перевести Україну з “зеленого” на “жовтий” рівень епідемічної безпеки. Якщо клопотання підтримають, 13 вересня в країні посилять карантин.

Відповідну заяву зробив глава МОЗ Віктор Ляшко, повідомляє канал “Україна 24”.

За його словами, Україна вже перевищила індикатори, які можуть перевести країну з зеленого рівня епідемічної небезпеки в жовтий:

“Ми від МОЗ подали клопотання до Кабміну, що на поточному тижні відбудеться комісія техно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення. І швидше за все, з наступного понеділка Україна перейде на жовтий рівень епідемічної безпеки. Відповідно, будуть встановлені додаткові обмеження, які передбачені для жовтого рівня і стосуються в основному масових заходів”.

Він також додав, що за постановою, на жовтий рівень переходить одразу вся Україна. Якщо місцями відбувається погіршення до оранжевого або червоного рівня, країна переходить до регіонального розподілу на зони.

Ляшко каже, що в жовтому рівні обмежень для роботи громадського транспорту не буде.

Щодо освітніх установ, то за нормами, школи працюватимуть офлайн, якщо 80% педагогів вакциновані. Якщо норма не дотримана, школа переходить на дистанційну форму навчання.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що карантин в Україні посилюють, вже найближчим часом повернуть «жовту» зону епідеміологічної небезпеки.

Завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАНУ, доктор медичних наук Віктор Досенко каже, що локдаун в Україні повинен бути однаковим для всіх категорій громадян – преференцій для вакцинованих від COVID-19 громадян бути не повинно.

Джерело: Народна Правда