Скільки може тривати пандемія COVID: Радуцький озвучив терміни – відео

Скільки може тривати пандемія COVID: Радуцький озвучив терміни – відео
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини/Соціальна правда

Поява нових, більш небезпечних штамів коронавірусної інфекції COVID-19 може привести до того, що пандемія і обмеження в світі можуть тривати ще кілька років.

Loading...

Про те, скільки ще може тривати пандемія, розповів голова Комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький, передає Апостроф.

“Поки на Землі не буде колективного імунітету – а це не менше 60% населення – епідемія не зменшить обертів. Тим більше, ми бачимо, що у нас практично кожні два-три місяці з’являється новий варіант. Кажуть “новий штам”, але мені більше подобається думка наших вчених – і не тільки наших – коли вони говорять, що це не штам, а варіант”, – підкреслив нардеп.

Він нагадав, що “Дельта” – це не новий штам вірусу, а варіант того самого COVID, тільки після мутації. Тому перше чого потрібно досягти це колективний імунітет.

“Вакцин на сьогодні, я вважаю, достатньо. Їх треба модифікувати, вдосконалювати, але вони вже є. А от вкладати гроші в ліки зараз найголовніше. До речі, ліки вже першу стадію проходять у деяких країнах. Той же Pfizer зараз проводить клінічні випробування саме ліків, а не вакцини. Є ізраїльська розробка  ліків”, – підкреслив Радуцький.

Як ми вже розповідали раніше, Міністерство охорони здоров’я подало клопотання з проханням перевести Україну з «зеленого» на «жовтий» рівень епідемічної безпеки. Якщо клопотання підтримають, 13 вересня в країні посилять карантин.

Тим часом, розробники Pfizer визнали, що ефективність їх препаратів знижується через півроку до показника 84%. У компанії Moderna продовжують стверджувати, що їх вакцина зберігає захист на рівні 93% навіть через шість місяців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...