Спалах смертельного вірусу Nipah зафіксували в Індії

Спалах смертельного вірусу Nipah зафіксували в Індії
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

В індійському штаті Керала вже у 11 осіб виявили вірус Nipah, ще одна людина – 12-річна дитина – померла.

Loading...

Про це повідомила міністр охорони здоров’я штату Вина Джордж, передає India Today.

У зв’язку з цим місцева влада випустили спеціальний план по Nipah, де перераховані медичні протоколи, яким повинні слідувати державні і приватні лікарні.

За словами чиновника, департамент охорони здоров’я Керала уважно стежить за новими випадками і ретельно відстежує контакти. На сьогодні в штаті виявлено 251 контакт, з яких 54 людини відносяться до групи підвищеного ризику.

Експерти вже оглянули будинок і приміщення, де проживав зі своєю сім’єю померлий підліток. Зразки були взяті у двох кіз, а також з двох дерев рамбутана на ділянці. Крім цього, команда знайшла місце проживання кажанів через озеро від будинку.

Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що вірус Nipah (NiV) часто викликається летючими лисицями (криланами). Він є потенційно смертельним як для людей, так і для і тварин.

Поряд з респіраторними симптомами інфекція може викликати жар, біль у м’язах, головний біль, лихоманку, запаморочення і нудоту.

Вірус Nipah був вперше виявлений в 1998 році в Малайзії, з тих пір спалахи захворювання періодично відзначаються в Азії. Вірус викликає запалення мозку і важкі респіраторні захворювання, поки від нього немає вакцини, при цьому в 70% випадків захворювання закінчується летально. Рознощиками захворювання вважаються крилани – великі кажани, яких тут часто називають летючими лисицями. Вони харчуються фруктами, особливо полюбляють манго, банани, солодкий сік пальм, і туди може потрапити їх заражена слина. Тому влада попереджає не куштувати надкушені або пошкоджені фрукти і не піднімати їх з землі. У 2018 році в штаті Керала також було зафіксовано спалах вірусу Nipah, тоді померли 17 осіб.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско відкрили нове аутоімунне захворювання –  паранеопластичний енцефаліт, пов’язаний з раком. Йому передує пухлина яєчок, яка спонукає імунну систему почати атаку на мозок.

Дмитро Свічинський з Одеси, у якого діагностували спинальную м’язову атрофію, отримав в американській лікарні найдорожчий укол в світі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...