Тарифи на опалення і гарячу воду злетять на 30-70%: озвучено причину

Тарифи на опалення і гарячу воду злетять на 30-70%: озвучено причину
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У новому опалювальному сезоні на українців чекає зростання тарифів на опалення і гарячу воду. Так, президент «Української організації захисту споживачів послуг» Олег Титамир вважає, що ціни значно зростуть в залежності від регіону на 30-70%.

Про це він розповів Фактам.

За його словами, для мешканців Чернівців тариф на поставку тепла і гарячої води і, відповідно, на розподіл цих ресурсів, може злетіти на 70%, для жителів Полтави – 36-40%, для жителів Києва – на 30%.

Він нагадав, що в «Київтеплоенерго» ще влітку цього року заявили, що середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла складе в новому опалювальному сезоні (з 1 жовтня 2021 року) 2151,77-2433,90 грн, в залежності від типу приєднання будинку. Нинішній тариф – 1616,48 грн. за 1 Гкал (з ПДВ).

«Таким чином, за опалення однокімнатної квартири в Києві в новому опалювальному сезоні, ймовірно, треба буде викласти від 1700 до 2000 грн, а за трикімнатну квартиру 4000 грн», – не виключає Олег Титамир.

Зростання тарифів президент «Української організації захисту споживачів послуг» пов’язує зі стрімким підвищенням ціни на газ в Європейському союзі, до якої прив’язано ціноутворення на газовий ресурс в Україні. В кінці серпня вартість газу на голландському хабі TTF досягла 13-річного максимуму – 580 доларів за тисячу кубометрів. Це сталося на тлі дефіциту і швидкого запуску «Північного потоку-2», коли «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності транзиту через українську ГТС. При цьому власні газосховища європейських країн заповнені далеко не повністю.

На думку експерта, така ситуація незабаром безсумнівно відіб’ється і на українських споживачах, адже вартість блакитного палива в Україні є ключовою складовою тарифу на опалення і гарячу воду.

“Якщо конкретніше, то ціна на газ становить приблизно 60-80% вартості тепла і гарячої води, в залежності від підприємства і обладнання», – каже Олег Титамир.

За його словами, теплокомуненерго в опалювальний сезон будуть купувати газ у «Нафтогазу». Але не за річним фіксованим тарифом (7,96 грн за кубометр), як населення, а за ринковими, «хабів» цінами. «В кращому випадку – по 10 грн за кубометр, в гіршому – по 14-15 грн за кубометр», – додав він.

Напередодні міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявляв, що українські міста вже готові до початку опалювального сезону на 80%. У Кабінеті міністрів запевняють, що тарифи зростати вже не будуть – навіть ті, які встановлює місцева влада (вартість гарячої води та опалення). Тим часом експерти стверджують, що тарифи на опалення і гарячу воду в Україні в жовтні можуть вирости на 15-80%.

Джерело: Народна Правда