9 вересня в Україні: яке сьогодні свято

Сьогодні іменини у Олександра, Володимира, Дмитра, Івана

9 вересня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

 9 вересня, відзначається Міжнародний день краси, а у православних День пам’яті преподобного Пімена Великого.
НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

День пам’яті преподобного Пімена Великого

Преподобний Пімен Великий народився близько 340 року в Єгипті. Він дав обітницю безмовності і зречення від світу, став блукати в пустельному скиті біля Діокла. Через деякий час правитель країни побажав бачити преподобного Пімена та послав до нього посланця з проханням дозволить йому прийти до преподобного. Незадоволений відмовою, володар кинув у темницю племінника преподобного Пімена і сказав матері (сестрі преподобного), що якщо Пімен прийде до нього, то він звільнить її сина, якщо ж ні, то стратить його.  Старець відповів гідно, а князь відпустив хлопця. Преподобний Пімен пішов в інше місце і поневірявся по різних країнах тривалий час. Преподобний Пімен помер у віці 110 років.

У цей день наші пращури визначали погоду осені і зими по горобині: якщо багато плодів, то це до дощової осені та морозної зими.

Міжнародний день краси

Міжнародний комітет естетики і косметології (CIDESCO —Comité International D Естетичної Et De Cosmétologie) проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси (Beauty International Day), який відзначається щорічно 9 вересня. Зазначимо, CIDESCO вважається головною міжнародною Асоціацією терапії краси у світі. Організація була заснована в Брюсселі у 1946 році. У багатьох містах і країнах 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.

Перший в історії конкурс краси пройшов у Бельгії у вересні 1888 року, а перший конкурс краси «Міс Світу» відбувся у Лондоні в квітні 1951 року.

Також у цей день відзначається:

День Ашуру — день поминання пророків-посланців Аллаха,
День працівників державної безпеки Республіки Молдова,
День державної незалежності Республіки Таджикистан.

Нагадаємо, 5 вересня відзначали Міжнародний день благодійності, а у православних — День пам’яті святого Луппа Солунського.

Джерело: Народна Правда