Локдаун неминучий: епідеміолог заявив про новий спалах через дітей і маразм влади

Локдаун неминучий: епідеміолог заявив про новий спалах через дітей і маразм влади
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Локдаун в Україні вже неминучий – COVID-19 будуть масово розносити діти, які з початком навчального року їздять в транспорті.

Loading...

Таку заяву зробив лікар-епідеміолог Олексій Галімський, пише Обозреватель.

Він назвав рекомендацію про вакцинацію 80% вчителів в школах маразмом:

“Рекомендації щодо вакцинації вчителів – це справжній маразм: якщо в шкільному класі сидить 30 нещеплених дітей і 1 щеплений учитель, вчитися можна, а коли в класі сидить 31 нещеплена людина, займатися вже не можна. 80% щеплених вчителів ніяк проблему не вирішують, тому що розносити заразу будуть діти, школярі. І розносити вони її будуть повсюдно. Діти проїдуть в громадському транспорті, пограються на дитячому майданчику, прийдуть додому. “Соціального дистанціювання” у дітей немає ніде – воно серед дітей неможливо в теорії, тому що це діти. Антисептики не дозволені до застосування в школах  інструкцією. І взагалі будь-які протиепідемічні заходи в дитячих колективах, крім їх роз’єднання, тобто закриття класу або школи, малоефективні”.

Він також нагадав, що влада робила все, щоб увігнати країну в “червону” зону:

“Будь-якому, хто має освіту епідеміолога, було зрозуміло з самого початку, що не можна під час епідемії в серпні організовувати хресні ходи, влаштовувати масові святкування на День Незалежності. І головне – не можна було починати оффлайн навчальний рік: починати очні заняття в школах і вузах, а дошкільнят відправляти в дитячі садки “.

Він також озвучив план протиепідемічних заходів, який презентував ще в березні:

  • Навчання оффлайн має бути тільки для школярів випускних класів. Всі інші повинні вчаться віддалено.
  • Дитячі садки повинні бути закриті.
  • Батькам дітей до 10 років потрібно виплачувати компенсацію по догляду за дітьми, які не відвідують дитячі установи.
  • Зробити робочі зміни у населення за змінним графіком, щоб розмити години-пік.
  • Роботу громадського транспорту активізувати і продовжити. Максимальна кількість пасажирів має відповідати технічній характеристиці транспортного засобу (кількість сидячих і стоячих місць). Організація додаткової вентиляції.
  • Для великих магазинів ввести обмеження за кількістю людей, що одночасно знаходяться в них, до 1 на 20 квадратних метрів. Те ж стосується салонів краси, майстерень, аптек.
  • Невеликі торговельні точки можуть обслуговувати клієнтів через віконце.
  • Аптеки повинні працювати з покупцями через віконце і при можливості бути переведені на подовжений режим роботи.
  • Рекомендується пріоритетне обслуговування пенсіонерів та інших осіб з груп ризику в ранкові години.

Він також вважає дурістю закриття ринків, ТРЦ, супермаркетів і дрібних торгових точок. На його думку, потрібно було поставити питання про те, щоб всі, хто допущений до обслуговування людей, були вакциновані.

Як повідомлялося раніше, карантин в Україні можуть посилити вже 13 вересня. Як відомо, з відповідним клопотанням до Кабміну звернулося Міністерство охорони здоров’я – Україну хочуть перевести з «зеленого» на «жовтий» рівень епідемічної безпеки.

Завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАНУ, доктор медичних наук Віктор Досенко каже, що локдаун в Україні повинен бути однаковим для всіх категорій громадян – преференцій для вакцинованих від COVID-19 громадян бути не повинно.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...