Ляшко заявив, що карантинні заходи не будуть застосовуватися до вакцинованих

Ляшко заявив, що карантинні заходи не будуть застосовуватися до вакцинованих
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Кабінет міністрів України працює над новими правилами карантину, які передбачають привілеї для вакцинованих.

Відповідну заяву на засіданні Кабінету міністрів зробив глава МОЗ Віктор Ляшко, пише РБК-Україна.

За його словами, зараз епідеміологічна ситуація в країні погіршується, але вона не є критичною.

Він також заявив, що більшість карантинних заходів в “жовтій”, “помаранчевій” та “червоній” зонах не будуть застосовуватися до тих, хто пройшов вакцинацію:

“Ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованих людей до звичного. Ми почали працювати над змінами в карантинні норми. Більшість обмежень, передбачених для “жовтого” і “червоного” рівня епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися в разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів. Для “жовтого” рівня достатньо однієї дози вакцини, а вже для “червоного” буде потрібно повний курс щеплень”.

Нагадаємо, лікар-епідеміолог Олексій Галімський заявив, що локдаун в Україні вже неминучий – COVID-19 будуть масово розносити діти, які з початком навчального року їздять в транспорті. Рекомендацію про вакцинацію 80% вчителів в школах він назвав маразмом.

Завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАНУ, доктор медичних наук Віктор Досенко каже, що локдаун в Україні повинен бути однаковим для всіх категорій громадян – преференцій для вакцинованих від COVID-19 громадян бути не повинно.

Джерело: Народна Правда