Один з найбільш наближених до Путіна чиновників: ким був загиблий в Росії міністр Зінічев

Один з найбільш наближених до Путіна чиновників: ким був загиблий в Росії міністр Зінічев
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

У Росії на навчаннях в Норильську загинув міністр у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих Євген Зінічев.

Loading...

Російські ЗМІ повідомляють, що в Норильську знімали навчальний фільм про роботу МНС і Зінічев спробував утримати оператора, який послизнувся на краю обриву. У підсумку обидва зірвалися. Постраждалих міністра і оператора доставили на вертольоті в лікарню, де обидва померли.

Главред скандального RT Маргарита Симоньян повідомляє, що оператор зірвався в воду, а Зінічев стрибнув за ним:

“Свідків було досить – ніхто не встиг навіть збагнути, що сталося, як Зінічев рвонув у воду за людиною, що зірвалася, і розбився об каміння”.

Загиблий оператор – 63-річний Олексій Мельник.

“Дождь” повідомляє , що Зінічев вважався одним з найбільш наближених до Володимира Путіна чиновників.

Зінічев – виходець зі спецслужб. З 1987 року він служив у КДБ, а після розпаду СРСР продовжив службу в ФСБ. З 2006 по 2015 рік Зінічев був в особистій охороні президента і був ад’ютантом Путіна. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков також підтверджував, що Зінічев працював охоронцем Путіна.

Після роботи з Путіним з 2015 року Зінічев зайняв пост начальника управління ФСБ по Калінінградській області, а ще через рік став виконуючим обов’язки губернатора регіону. Те призначення стало черговим випадком, коли колишній охоронець Путіна очолював регіон.

Однак Зінічев недовго обіймав посаду – рівно 70 днів. Потім він особисто попросив перевести його на іншу роботу. ЗМІ називали однією з причин відставки нелюбов Зінічева до публічності. Однак була й інша версія – відсутність вищої освіти. Журналісти повідомляли, що місяць намагалися з’ясувати, який вуз він закінчив. Кремлівські ЗМІ стверджували, що Зінічев здобув вищу освіту в приватному Санкт-Петербурзькому інституті бізнесу і права (існував з 1994 по 2014 роки), а також навчався в академії Генштабу ВС РФ.

Зінічев повернувся в Москву і був призначений заступником директора ФСБ, а потім в 2018 році став главою МНС в уряді Дмитра Медведєва.

«Наполегливість президента в просуванні абсолютно непублічної людини на публічні посади варто вважати знаком того, що на свого близького знайомого у Володимира Путіна серйозні плани. Ну а пост глави найгероїчнішого, в масовій свідомості, міністерства повинен, треба думати, додати йому впевненості в публічній політиці», – писали після призначення Зінічева в МНС «Ведомости».

Зінічева регулярно називали близьким до президента Путіна. РБК писало, що у глави МНС може бути ділянка в селі Ящерово на березі озера Валдай поруч з резиденцією президента, де селилися наближені до президента.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін назвав відносини з Україною ненормальними і неприродними.

Російський опозиціонер Олексій Навальний назвав російського президента Володимира Путіна патологічним брехуном з маніями величі і переслідування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...