Операція із затримання «вагнеровців»: США допомагали Україні – CNN

Операція із затримання «вагнеровців»: США допомагали Україні – CNN
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Американський телеканал CNN випустив сюжет з ексклюзивними коментарями колишніх високопоставлених офіцерів української розвідки, які розповіли, як намагалися заманити “вагнеровців” в Україну.

Українські розвідники видали себе за представників російської приватної військової компанії, яка набирала найманців. В ході спілкування їм надсилали документи, військові посвідчення і докази того, де вони воювали.

Зокрема, найманці продемонстрували наступні документи і фото:

  • одна група бойовиків на фото тримала уламки щойно збитого MH17;
  • двоє були присутні при запуску ракети, яка збила MH17;
  • четверо інших були членами групи, яка збила український військовий літак, де загинули не менше 70 військових.

У підсумку співробітники української розвідки вибрали людей, які мали найтісніші і суперечливі зв’язки з Україною, а також запропонували їм фальшиві контракти з Венесуелою – були обрані 28 росіян, імовірно пов’язаних з незаконними діями в Україні, і ще п’ятеро без будь-яких зв’язків.

США досі заперечують свою роль в операції, нібито Україна отримала тільки гроші, технічну допомогу та рекомендації ЦРУ. Однак високопоставлений американський чиновник спростував CNN цю інформацію. Він вказав, що розвідка США знала про операцію. Він припустив, що спроби втягнути американські агентства можуть бути спробою розділити/перекласти провину за провал української операції.

Крім того, командир білоруської поліції анонімно заявив CNN, що найманці приїхали до Мінська в якості не просто туристів. У Білорусі впевнені, що найманці були відправлені росіянами для дестабілізації напередодні майбутніх виборів.

Раніше журналіст видання Bellingcat Христо Грозєв заявив , що операцію із захоплення російських найманців з ПВК «Вагнера» підготували саме українські спецслужби. Навіть провал операції показав, що розвідники з України досить компетентні, щоб перемогти російських.

Президент Володимир Зеленський раніше заявляв , що операція щодо «вагнеровців» готувалася не в Україні. Він також підкреслив, що просив главу Білорусі Олександра Лукашенка видати Україні бойовиків, але той це робити відмовився.

Джерело: Народна Правда