РФ планує запустити “Північний потік-2” без сертифікації: що про це відомо

РФ планує запустити “Північний потік-2” без сертифікації: що про це відомо
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Росія спробує запустити газопровід “Північний потік-2” ще до проходження сертифікації. При цьому в разі використання проекту для тиску на Україну санкції ЄС вводити не планує.

Відповідну заяву зробила радник міністра енергетики, екс-заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, передає “Україна 24“.

Loading...

“Про це та інше ми говорили у Вашингтоні і в кінці цього тижня продовжимо говорити в Києві, тому як до Києва приїжджає Амос Хохштайн, який є спеціальним посланником США, робота якого спрямована на забезпечення енергетичної безпеки в Європі і рішення проблем, пов’язаних з імплементацією спільної домовленісті, досягнутої між Байденом і Меркель”, – пояснила чиновниця.

Сподіватися на те, що Євросоюз буде вводити якісь санкції, як стверджує Зеркаль, не варто, тому що повинна бути спільна позиція 27 членів ЄС. Однак цього буде складно досягти, з огляду на відносини між Росією і Угорщиною.

Тим часом, «Нафтогаз» намагається зупинити сертифікацію «Північного потоку-2», без якого запустити газопровід в обхід України не вдасться.

Як ми вже розповідали раніше, президент США Джо Байден особисто гарантує введення санкцій проти Росії, якщо «Північний потік-2» створить небезпечну ситуацію для України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...