У Чехії на 20 років посадили ще одного бойовика “ДНР”

У Чехії на 20 років посадили ще одного бойовика “ДНР”
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Окружний суд чеського міста Пльзень засудив до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму 27-річного Лукаша Новачека – він в 2015 році брав участь в бойових діях на сході України разом з проросійськими сепаратистами.

Про це повідомляє Novinky.

Видання зазначає, що Новачек поїхав на Донбас в липні 2015 року, де брав активну участь у діяльності бойовиків так званої “Донецької народної республіки”.

Він був засуджений за теракт і участь в організованій злочинній групі. Вирок не остаточний, обвинувачений відразу заявив про подачу апеляції, стверджуючи, що не брав участі в бойових діях.

При цьому сам Новачек розповів ще кільком людям, які дали показання в суді, що він брав участь у бойових діях в Україні. Пізніше Новачек заявив, що просто хвалився.

При цьому є медичний висновок, в якому йдеться про те, що він звертався до психіатра через проблеми, які виникли після повернення зі східної України. Також в його мобільному телефоні є фото, на яких він позує в формі бойовиків зі зброєю. На одному з відеороликів, знятих у Донецького аеропорту, він ламаною російською каже, де знаходиться і зазначає, що хоче боротися з українським “фашистами”.

У суді Новачек заявив, що приїхав знайомитися з якоюсь Наташею і був в армії “Новоросії”, але в якості цивільного – допомагав на кухні.

Нагадаємо, раніше празький міський су д засудив до 20 років рецидивіста Іржі Урбанека за терористичний акт і участь у терористичній групі – він воював на боці бойовиків “ДНР”.

Європейський Союз продовжив санкції проти Російської Федерації ще на шість місяців. Йдеться про заборону на видачу віз і заморожування активів для 177 людей і 48 організацій.

Джерело: Народна Правда