Вакцинація: що робити, якщо вам протипоказано щеплення, але вас не пускають на роботу

Вакцинація: що робити, якщо вам протипоказано щеплення, але вас не пускають на роботу
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Вакцинація – єдиний спосіб уникнути тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації і навіть смерті. Зараз цей процес є обов’язковим в Україні. Однак і відстороняти від роботи тих, хто не вакцинований, незаконно.

Відзначимо, в Україні існує поняття обов’язкової вакцинації – про це говорить закон “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”. Щоправда, за документом, мова йде про профілактичні щеплення від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кору, коклюшу та правця.

Loading...

Незважаючи на це, підприємства, установи, організації зобов’язані за поданням державної санітарно-епідеміологічної служби усувати від роботи осіб, які ухиляються від щеплень проти інфекцій, перелік яких встановлений Міністерством охорони здоров’я. Але в календарі щеплень (наказ МОЗ №551) немає вакцинації від SARS-CoV-2 – ані в форматі обов’язкового щеплення, ані в форматі рекомендованої імунопрофілактики, пише Апостроф.

При цьому зараз уряд дозволяю не переходити на дистанційну роботу тільки тим школам, в яких щеплені 80% співробітників. Аналогічні заходи хочуть ввести і в ТРЦ, але видання відзначає, що в законодавстві немає норми, яка б дозволяла в період посилення карантину залишити працювати ті ТЦ, де вакциновані 80% співробітників:

“Кабмін поки провернув цей “фокус” тільки з установами освіти, змінивши карантинну постанову №1236. Але глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький припустив, що логічно було б ввести такі ж правила для транспортників, закладів громадського харчування та комерційних структур, співробітники яких контактують з населенням. Відповідно роботодавці перестраховуються”.

Що ж робити працівнику, якщо без щеплення його відмовляються пускати на робоче місце? Юристи радять збирати докази і відстоювати свої права в судовому порядку.

“Треба йти на роботу. Якщо людина виконує правила внутрішнього розпорядку і трудовий договір, а її не пускають на роботу, потрібно зібрати докази недопуску. Наприклад, вимагати надати наказ про відсторонення. Можна підкріпити це відеодоказами. Тоді цей наказ можна оскаржити в суді і вимагати оплачувану відпустку за час вимушеного прогулу”, – резюмує Андрій Трембич.

Глава МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що Кабінет міністрів України працює над новими правилами карантину, які передбачають привілеї для вакцинованих.

При цьому завідувач  відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАНУ, доктор медичних наук Віктор Досенко каже, що локдаун в Україні повинен бути однаковим для всіх категорій громадян – преференцій для вакцинованих від COVID-19 громадян бути не повинно.

Джерело: Народна Правда
загрузка...