Зарплати тільки зростатимуть: експерт назвала найбільш затребувані професії в Україні

Зарплати тільки зростатимуть: експерт назвала найбільш затребувані професії в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці, які втратили через карантин роботу, можуть спробувати свої сили в IT, цей ринок щорічно приростає на 17-20% і роботодавці говорять про тисячі вакансій.

Про це в ефірі «Україна 24» заявила експерт з працевлаштування Тетяна Пашкіна.

За її словами, IT-ринок зростає. В основному, це стосується великих аутсорсингових компаній, які працюють із зарубіжними замовниками:

«Ми не встигаємо підготувати таку кількість фахівців, навіть перекваліфікацією, тому є ситуація, коли ринок перегрітий. Підвищують зарплати, намагаються навчати, перекуповувати і так далі».

Експерт також прокоментувала підсумки вступної кампанії в Україні в 2021 році, сказавши, що найбільш популярними професіями стали юристи, менеджери, філологи та психологи, а інженери і айтішники – менш популярними.

«Виробництво завжди вимагало фахівців, і хороший початківець інженер з англійською мовою може отримувати 500-800 євро на старті», – зазначила вона і додала, що торгівля почала «відходити» після локдауну і пропонує фахівцям непогані гроші. Є попит на менеджерів з продажу.

Як повідомлялося раніше, середня зарплата українців вперше в історії перевищила 500 доларів – в червні 2021 року його склала 14 313 гривень (на 814 гривень більше в порівнянні з травнем).

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть підвищити розмір заробітної плати на 10-15% . Причина: кадровий голод – багато фахівців влаштувалися на сезонну роботу і поїхали на курорти Туреччини, Єгипту чи Одеси. А різноробочі вирушили на збір врожаю в сусідню Польщу.

Джерело: Народна Правда