Північний потік-2 добудували: Росія заявляє, що продовжить транзит через Україну

Північний потік-2 добудували: Росія заявляє, що продовжить транзит через Україну
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Росія готова продовжувати транзит газу через Україну, але це питання залежить від багатьох факторів. Наприклад, обсягів майбутніх закупівель країн Європи і конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє “Известия”.

“Ми готові до продовження транзиту газу через територію України, але це питання є чисто комерційним”, – додала вона.

Захарова також зазначила, що Європа вже найближчим часом зможе отримувати російський газ по газопроводу “Північний потік-2”, але багато чого буде залежати від регулятора ФРН.

“Терміни початку комерційних поставок залежать від позиції німецького регулятора, ми розраховуємо, що мільйони європейських споживачів вже найближчим часом зможуть отримати російський газ найкоротшиму, найбільш економічним і екологічним маршрутом”, – сказала представник міністерства.

Нагадаємо, 10 вересня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив про повне завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». А Bloomberg повідомляв, що «Газпром» планує почати поставки газу до Німеччини по першій нитці «Північного потоку-2» вже з 1 жовтня.

Як ми вже розповідали раніше, президент США Джо Байден особисто гарантує введення санкцій проти Росії, якщо «Північний потік-2» створить небезпечну ситуацію для України.

Джерело: Народна Правда