Тарифи на опалення і гарячу воду: українці не виграють від збереження старої ціни

Тарифи на опалення і гарячу воду: українці не виграють від збереження старої ціни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Тарифи на опалення і гарячу воду після скасування ПСО можуть подорожчати на 30-70% . При цьому в уряді наполягають, що для місцевої влади створили всі умови, щоб опалення не дорожчало.

Що ж буде з тарифами взимку, про це йдеться в матеріалі Обозревателя.

У заяві на сайті уряду говориться: оскільки НАК “Нафтогаз” пропонує теплокомуненерго газ по 7,42 грн за кубометр, це дозволяє зберегти ціни. Відзначимо, 7,42 грн / куб.м – це і так дорожче, ніж ціна газу, яка була закладена в тариф минулої зими (приблизно 4 грн).

Одночасно з цим в Асоціації міст України підрахували, щоб реально компенсувати витрати в цьому опалювальному сезоні і дозволити не підвищувати тарифи, на місця потрібно виділити субвенцію в розмірі 37 млрд грн. Але знайти такі гроші в бюджеті достатньо складно.

На місцях також не хочуть піднімати тарифи, адже це удар по іміджу. Глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко каже, що один з можливих варіантів вирішення проблеми: не піднімати тарифи для населення, але підняти для бізнесу. За його словами, такий шлях розглядає Київ.

Автор стаття зазначає, що зберегти тарифи для населення за рахунок бізнесу дійсно можуть великі міста. Але ось маленьким і середнім це не допоможе. Вони можуть або покрити частину витрат з власного бюджету і понести прямі втрати, або ж скоротити опалювальний сезон. Однак Попенко підкреслює, якщо опалювальний сезон буде не повним, громадянам доведеться мерзнути, а якщо витрати візьме на себе бізнес – це відіб’ється на кінцевій ціні товарів і послуг. Іншими словами, від збереження старих цін в платіжках громадяни не особливо виграють.

Напередодні міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявляв, що українські міста вже готові до початку опалювального сезону на 80%. У Кабінеті міністрів запевняють, що тарифи зростати вже не будуть – навіть ті, які встановлює місцева влада (вартість гарячої води та опалення). Тим часом експерти стверджують, що тарифи на опалення і гарячу воду в Україні в жовтні можуть вирости на 15-80%.

Джерело: Народна Правда