Індексація пенсій: на сотні тисяч українців чекають важливі зміни

Індексація пенсій: на сотні тисяч українців чекають важливі зміни
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада прийняла в першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», який змінить життя тисяч пенсіонерів.

Loading...

Подробиці повідомляє прес-служба відомства.

«9 вересня Верховна Рада фантастичними 317 голосами підтримала наш законопроект про індексацію пенсій за загальними правилами для всіх. У цьому ж законопроекті повертається дата щорічної індексації – 1 березня. Вона повинна бути зафіксована в законі, а не коригуватися щороку вручну політиками.

Цей законопроект виправляє помилку пенсійної реформи 2017 року, коли пенсії частини військових пенсіонерів, науковців, державних службовців, пенсіонерів з органів місцевого самоврядування виключили з механізму індексації. Ціна цієї помилки – якість життя майже півмільйона пенсіонерів, пенсії яких могли б бути зараз на третину вищими», – пояснила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Чиновник зазначила, що в солідарній системі потрібно виправляти ще досить несправедливостей, але це дуже важливий системний початок у наведенні порядку.

Крім того, в результаті реалізації комплексної програми підвищення пенсій середня пенсія в Україні виросла за півтора року майже на 25% або 784 гривень і становить 3 867 гривень проти 3 082,98 гривень на 1 січня 2020 року.

«На початок 2020 років людей, які отримували низькі пенсії, менше 2 тисяч гривень, було 4 мільйони. На липень 2021 року пенсії підвищено понад цю межу для 2,3 мільйона чоловік і планується, що з середини 2022 року для всіх пенсіонерів розмір пенсії становитиме понад 2 тисячі гривень. При цьому за останні півтора року більш ніж на 50% збільшилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсію від 3 тисяч грн до 4 тисяч грн», – відзначили в Мінсоцполітики.

А вже з 1 жовтня розпочнеться виплата щомісячної компенсації для більш 1 мільйона чоловік у віці від 75 до 80 років.

З огляду на, що такі виплати здійснюються для осіб старше 80 років, загальна чисельність осіб, охоплених цією програмою, складе 2,4 мільйона чоловік. Мінсоцполітики підготувало і направило в Кабінет Міністрів проект постанови про включення в 2022 році в ініційовану Президентом України програму щомісячних доплат літнім громадянам у віці від 70 до 75 років, що дозволить підвищити доходи додатково ще 1,5 мільйонам пенсіонерів».

Як ми вже розповідали раніше, в Мінсоцполітики розробили п’ять рівнів підтримки пенсіонерів, серед них передбачаються гнучкі системи забезпечення.

Тим часом, незважаючи на підвищення прожиткового мінімуму і розміру мінімальної пенсії, деякі українці помітили, що розмір їх соціальних виплат зменшився.

Джерело: Народна Правда
загрузка...