У Чехії затримали росіянина, який причетний до анексії Криму

У Чехії затримали росіянина, який причетний до анексії Криму
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

В аеропорту Праги (Чехія) затримали росіянина Олександра Франчетті, який причетний до анексії Криму.

Loading...

Цю інформацію РБК-Україна підтвердив речник МЗС Олег Ніколенко.

Секретар президії поліції Чехії Ондржей Моравчик також заявив про затримання Франчетті: “Можу підтвердити, що в аеропорту Праги був затриманий громадянин РФ на підставі ордера на арешт, виданого Україною”.

Ніколенко наголосив, що Україна працює над завершенням необхідних процедур з метою передачі Олександра Франчетті правосуддя в Україні.

ЗМІ повідомляють, що Франчетті в 2014 році сприяв окупації півострова, беручи участь у Кримській весні. Франчетті створив в Криму угруповання “Північний вітер”, яке діяла в Севастополі – вони нібито охороняли газопровід і лінії електропередач, щоб не допустити “диверсій”.

Також росіянин визнав, що він співпрацював з російськими військовими, передаючи інформацію безпосередньо командуванню ВМФ Росії.

Відомо, що Франчетті живе в Празі з кінця 1990-х років, у нього є чеський вид на проживання. У Чехії він працює фітнес-тренером. При цьому він часто буває в окупованому Криму. “Миротворець” повідомляє, що у нього є медаль “За повернення Криму”.

У Чехії затримали росіянина, який причетний до анексії Криму

У Чехії затримали росіянина, який причетний до анексії Криму

Напередодні Окружний суд чеського міста Пльзень засудив до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму 27-річного Лукаша Новачек – він в 2015 році брав участь в бойових діях на сході України разом з проросійськими сепаратистами.

До цього празький міський су д засудив до 20 років рецидивіста Іржі Урбанека за терористичний акт і участь у терористичній групі – він воював на боці бойовиків “ДНР”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...