Чим загрожує зміна правил призначення соцдопомоги: невтішний прогноз для українців

Чим загрожує зміна правил призначення соцдопомоги: невтішний прогноз для українців
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Якщо в Україні змінять принципи призначення соціальної допомоги, наприклад, через підвищення пенсійного віку, це може привести до соціального дефолту в країні.

Loading...

Про це пише “Апостроф”. Як зазначає видання, на думку влади, українці повинні самі дбати про свою старість і збирати гроші, не розраховуючи на пенсію від держави.

Подібні заяви чиновників, викликають незадоволення з боку населення і завдають серйозної шкоди іміджу влади, призводять до зниження рівня довіри. Невиконання державою своїх соціальних зобов’язань, може “змусити” простих українців до відмови від виконання своїх зобов’язань по відношенню до держави, наприклад, в частині сплати податків.

А скорочення фінансових зобов’язань держави веде до істотного зростання числа людей, які претендують на обов’язкові фінансові виплати через зниження рівня їх доходів. Це, в свою чергу, призведе до стагнації споживчого ринку і погіршить підприємницький клімат в Україні.

У той же час, прямим наслідком зменшення соціальних зобов’язань держави є зростання і без того надмірної соціальної нерівност та різка поляризація доходів різних соціальних груп.

Як ми вже розповідали раніше, проект державного бюджету України на 2022 рік передбачає скорочення дефіциту до 3,5%, зростання зарплат лікарів до 20 тисяч гривень, придбання житла ветеранам АТО з черги, а також підвищення стипендій.

А в Мінсоцполітики розробили п’ять рівнів підтримки пенсіонерів, серед них передбачаються гнучкі системи забезпечення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...