Локдаун, субсидії і тарифи: головні тези прес-конференції Шмигаля

Локдаун, субсидії і тарифи: головні тези прес-конференції Шмигаля
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав велику прес-конференцію, на якій розповів про кадрові перестановки в Кабміні, приватизацію, пенсійну реформу і локдаун.

Головні тези Шмигаля зібрав Обозреватель.

Локдаун і вакцинація
В Україні залишилося 10 млн доз вакцин від COVID-19 чотирьох різних видів. Уже зробили більше 11 млн щеплень, близько 5,9 млн осіб вакциновані, 4,88 млн вакциновані двома дозами. Це трохи більше 25% дорослого населення.

За словами Шмигаля, 24-25 млн повинні вакцинувати до кінця року, і це буде майже 100% дорослого населення.

Прем’єр упевнений, що Україна справляється з планом, щотижня вакцинується близько 1 млн осіб. Про жорсткий локдаун, додав політик, поки мова не йде.

Про кадрові перестановки в уряді
“Давайте доживемо і побачимо. Осінь, починається сезон, у мене претензій до Кабміну немає. Сьогодні, як бачите, Кабмін – технократичний. Міністри проводять багато часу на робочих місцях, а не на ток-шоу, уряд працює, а далі побачимо”, – сказав Шмигаль.

Про тарифи на газ
Ціна газу зафіксована річним контрактом “Нафтогазу” на рівні 7,96 грн. Цей контракт діє до 1 травня наступного року. Далі він переглядається і пропонується наступний річний контракт на наступний рік.

“У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або в районі 8 грн для побутових споживачів. І це дуже важливий момент, тому що ціна на газ б’є світові рекорди, за деякими договорами перевищує вже 700 доларів, і це більше 21 тис. грн за тисячу кубів “, – пояснив Шмигаль.

За його словами, Кабмін і “Нафтогаз” виступають гарантами того, що у побутових споживачів в Україні ціна на газ не зміниться і залишиться в рамках річного контракту.

Про великої приватизації
У 2021 році почалася велика приватизація. Готується до продажу 12 об’єктів, 6 ТЕЦ передані з Фонду держмайна в управління “Нафтогазу”, щоб підготуватися і спокійно пройти опалювальний сезон.

“Коли на цих підприємствах будуть врегульовані заборгованості, приватизація буде. Але це вже не в цьому році. 6 ТЕЦ виходять з великої приватизації, зате заходять інші великі об’єкти …

“Об’єднана гірничо-хімічна компанія” могла бути продана 31 серпня, але не всі учасники встигли підготуватися. “У зв’язку з цим проведення конкурсу перенесено на 2 місяці – на листопад. Це буде один з найбільших об’єктів приватизації в цьому році”, – сказав Шмигаль.

Субсидії
Для того, щоб всі українці отримали субсидії, необхідно додатково виділити 12 млрд грн. Отримати гроші на субсидії можна за рахунок перевиконання бюджету (вже на 28 млрд гривень).

Пенсійна реформа
“Не всі країни змогли вдало впровадити (другий рівень пенсійної системи. – Ред.). Тому рано говорити, за рахунок чого це буде в Україні. Очевидно, що початок впровадження буде проводитися за рахунок держави, щоб люди звикли, зрозуміли і відчули довіру до цього рівня пенсійної системи “, – сказав Шмигаль.

За 15 років по його оцінці державні і недержавні пенсійні фонди накопичать 40-50 млрд доларів. “Сьогодні зовнішній борг України – 90 млрд доларів, то уявіть собі, що таке мати внутрішній інвестиційний ресурс 40-50 млрд доларів!”, – сказав прем’єр.

Головні цифри бюджету на 2022 рік (проект):

  • зарплати лікарів будуть зростати (20 тис. грн мінімум для лікаря, середній медперсонал – 13,5 тис. грн).
  • середня зарплата лікаря більше 22 тис. грн, а середнього медперсоналу – понад 14 тис. грн.
  • повне фінансування черги для ветеранів АТО на покупку житла (5,5 млрд грн);
  • збільшили стипендії (з 1 січня в вузі буде 2 тис. грн, підвищена 2,55 тис. грн);
  • збільшили стипендії в профтехучилищах (з 480 до 1250 грн);
  • +14 млрд грн на інфраструктуру;
  • виділять гроші на перепис населення;
  • середня зарплата по країні буде на рівні 15: 258 грн (в кінці року понад 17 500 грн);
  • курс буде в районі 28,6-28,7 грн / $;
  • мінімалку підвищать всього на 200 грн.

Шмигаль також заявив в ході прес-конференції, що Україна очікує черговий транш від Міжнародного валютного фонду – 750 млн доларів, а також 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС в кінці листопада – на початку грудня 2021 року.

Окремо він повідомив , що уряд прогнозують зростання середньої зарплати українців на наступний рік.

Джерело: Народна Правда