Українську хочуть перевести на латиницю: що кажуть мовознавці

Українську хочуть перевести на латиницю: що кажуть мовознавці
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Секретар РНБО Олексій Данилов пропонує перевести українську мову на латиницю, але мовознавці кажуть, що українська мова може бути тільки з кириличним алфавітним порядком, адже в такій формі він існує більше тисячі років.

Нагадаємо, напередодні Данилов заявив, що в Україні повинні існувати дві мови – українську та англійську, при цьому потрібно позбутися від кирилиці і перейти на латиницю. Відзначимо, так свого часу зробив в Азербайджані та Молдові, а зараз на латиницю активно переходить Казахстан.

Loading...

Данилов запропонував перехід не першим. Ще в 2018 році глава МЗС (на той момент) Павло Клімкін також пропонував обговорити перехід на латиницю.

Директор інституту української мови Національної академії наук Павло Гриценко в коментарі Сегодня зізнався, що його обурює пропозиція Данилова:

“Коли ми в руках тримаємо 1056-57 років величезні пам’ятки, а вони збереглися, цим статутом, рівними літерами було написано сотні і сотні книг”.

Мовознавець впевнений – українська мова може бути тільки з кириличним алфавітним порядком. Адже в такій формі він існує більше тисячі років.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив, що українська армія готова звільнити окуповані Донецьк і Луганськ, але для цього потрібен наказ президента.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...