16 вересня в Україні: яке сьогодні свято

День ангела сьогодні святкують: Алексій, Андрій, Василь, Василина, Володимир, Іван (Іван), Ілля, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Роман, Сергій, Філіп, Харитон

16 вересня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

16 вересня відзначається Міжнародний день охорони озонового шару, а також День Василини Домни Доброродної.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Loading...

Міжнародний день охорони озонового шару

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем ​​охорони озонового шару (International Day for the Preservation of the Ozone Layer). Дата встановлена ​​в пам’ять про підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар.

Девізом Міжнародного дня охорони озонового шару стали слова: «Збережи небо: захисти себе – захисти озоновий шар».

Нагадаємо, озоновий шар захищає Землю від згубного впливу певної частки сонячної радіації. У 80-і роки 20 століття вчені повідомили, що в районі Антарктиди вміст озону зменшився в 2 рази. У ті роки з’явився термін «озонова діра». Відзначимо, зусилля щодо захисту озонового шару сприяли заходам з боротьби зі зміною клімату.

За останніми науковими даними, з 2000 року великі частини озонового шару відновлювалися. При збереженні нинішніх тенденцій, озоновий шар над Північною півкулею повністю відновиться до 2030 року, над Південною півкулею – до 2050 року, над полярними регіонами – до 2060 року.

16 вересня в Україні: яке сьогодні свято

День Василини Домни Доброродної

Наші предки в цей день готували до прядіння льону та коноплі. Вважалося, що старі, зношені постоли, підвішені в цей день біля даху, уберігали будинок від прокляття. Крім того 16 вересня прийнято було наводити в будинках порядок, позбавлятися від різного мотлоху, який накопичився протягом літа. Усе зібране сміття і непотрібні речі спалювали разом з картопляними відходами, оскільки це віщувало щастя на весь рік.

У церкві вшановується пам’ять святого Домни Нікодімійської, яка жила під час царювання імператора Максиміліана. Спочатку Домна була язичницькою жрицею, але згодом прийняла християнство. Під час гонінь на християн, організованих Максиміліаном, Домна постраждала за свою віру і зараз перебуває в ранзі мучениці.

Також в цей день:

  • День народження Джульєтти
  • День працівника органу державної охорони Киргизстану
  • День вшанування людей похилого віку в Японії
  • День незалежності Мексики
  • День пам’яті святої Євфимії

Нагадаємо, 13 вересня в Південній Кореї відзначали осіннє свято Чхусок, а в Китаї – Чжунцю.

Джерело: Народна Правда
загрузка...