Чим Україні загрожує зростання цін на газ в Європі: прогноз Мінекономіки

Чим Україні загрожує зростання цін на газ в Європі: прогноз Мінекономіки
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Україна може втратити приблизно 0,2% ВВП в зв’язку з рекордним зростанням цін на газ в Європі.

Loading...

Відповідну оцінку озвучили в Мінекономіки, передає РБК.

“Безпосередній вплив на споживчу інфляцію від можливого подальшого підвищення ціни на газ для потреб населення додатково оцінюється в межах 0,5 п.п., від подорожчання гарячої води і опалення ще додатково 0,3 п.п. Можливий негативний вплив на ВВП не перевищить 0,2 п.п”, – припускають в міністерстві.

Так, значне зростання ціни на імпортований газ надасть лаговий вплив на економіку України в наступних періодах.

“По-перше, Україна, як і будь-яка країна, має так звані “вбудовані амортизатори” для пом’якшення впливу цінових шоків. Для шоку ринку газу це рівень запасів, сформований при більш низькій ціні. Використовуючи цей елемент країна може “згладити” вплив тимчасової шокуючої ціни”, – пояснили чиновники.

Відзначимо, в останній раз максимальна ціна імпортованого газу спостерігалася в 2018 році – 300,5 млн доларів за тис. кубометрів і в 2012 році – 424,5 доларів за тис. кубометрів.

“Отже, наявність достатніх запасів, сформованих при більш низькій ціні, сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках іншої продукції, реалізація українськими товаровиробниками комплексу дій, спрямованих на впровадження енергозберігаючих технологій для економії або заміни в собівартості продукції газової складової, дозволить пом’якшити вплив тимчасового шоку ціни на газ і без значних втрат адаптуватися до нового рівня витрат”, – резюмували в міністерстві.

Як ми вже розповідали раніше, Польща має намір повністю відмовитися від поставок російського газу з 2023 року.

Тим часом, Україна готова продовжити контракт на транзит газу з «Газпромом», але за умови збереження обсягів закупівель компаніями ЄС.

Джерело: Народна Правда
загрузка...