Кабмін продовжив дію “зелених” COVID-сертифікатів до 365 днів

Кабмін продовжив дію “зелених” COVID-сертифікатів до 365 днів
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Кабінет міністрів продовжив дію “зелених” сертифікатів про повну вакцинацію проти коронавірусу зі 180 до 365 днів.

За постановою №954, термін дії міжнародного COVID-сертифікату – 365 діб з дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації. Термін дії внутрішнього COVID-сертифікату – 365 діб з дня введення останньої дози.

При цьому, тест на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції буде дійсний, як і раніше, 72 години, починаючи з часу забору матеріалів для аналізу, а довідка про одужання від COVID-19 – 180 діб від дати забору матеріалів.

Нагадаємо, внутрішні сертифікати про СOVID-вакцинацію будуть “жовтими”, якщо є тільки одна доза – термін дії 120 днів з моменту щеплення, і “зеленими”, коли вакцинацію повністю пройдено.

Документи можна згенерувати в додатку “Дія”. Відзначимо, зараз на паперових сертифікатах вказано, що вони діють 1 рік, а в додатку йдеться, що вони діють півроку. У другому випадку через 6 місяців потрібно буде завантажити новий сертифікат – також на півроку.

Як повідомлялося раніше, в Україні посилюють карантин, але вакциновані від COVID-19 отримують привілеї. За рішенням Кабінету міністрів, обмеження «жовтої» і «червоної» зон епідемічної небезпеки не будуть поширюватися на ті заклади, колектив і відвідувачі яких мають COVID-сертифікати.

Нагадаємо, в областях готуються до посилення обмежень, зокрема, до переведення школярів на дистанційну форму навчання.

Джерело: Народна Правда