Накопичувальні пенсії: Шмигаль пояснив, що потрібно для гідних виплат через 15 років

Накопичувальні пенсії: Шмигаль пояснив, що потрібно для гідних виплат через 15 років
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В уряді впевнені, що введення накопичувальної пенсійної системи вирішить питання забезпечення українців гідними пенсіями, але щоб через 15 років виплати були на належному рівні, роботу по введенню другого рівня пенсійної системи треба почати вже зараз.

Про це на прес-конференції заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Сегодня.

Loading...

“Другий рівень передбачає як державну, так і недержавну можливість накопичувати людям, є вибір, накопичують від 40 до 50 млрд доларів, еквівалент коштів на рахунках пенсійних фондів. Пенсійні фонди в усьому світі дозарабативают гроші через інвестиції”, – сказав Шмигаль.

За його словами, не всі країни змогли вдало ввести накопичувальну пенсійну систему, так як допускали помилки.

“Очевидно, що початок введення буде за рахунок держави відбуватися. Очевидно, для того, щоб люди звикли, і зрозуміли, і змогли відчути довіру до цього рівня пенсійної системи і до цієї пенсійної реформи”, – додав Шмигаль.

Глава Мінсоцполітики Марина Лазебна раніше заявила, що в 2022 році в Україні передбачено п’ять етапів підвищення пенсій.

В даний час середній розмір пенсії відповідає 30% заробітку, але вже через 20-30 років коефіцієнт заміщення зарплати пенсією складе не більше 18-20%. Іншими словами, на пенсії людина зможе отримувати не більше 1/5 від своєї колишньої зарплати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...