Північна Корея на межі масового голоду: люди викрадають дітей заради викупу

Північна Корея на межі масового голоду: люди викрадають дітей заради викупу
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Поки влада Північної Кореї залякує світ крилатими ракетами, населення країни голодує.

На початку вересня лідер країни Кім Чен Ин влаштував масштабний парад на честь 73-й річниці заснування республіки, а через кілька днів КНДР провела запуск нової крилатої ракети. Але це страхітлива картинка для Заходу. Насправді країна страждає від пандемії COVID-19, санкцій, зупинок торгівлі. В результаті люди змушені продавати меблі і викрадати дітей багатих корейців, щоб купити продукти.

Loading...

Ще в червні північнокорейський лідер Кім Чен Ин офіційно визнав, що країна відчуває сильну нестачу продуктів харчування, а продовольча ситуація стає все більш напруженою.

Обозреватель пише, що основні причини кризи – неефективна політика режиму, скорочення міжнародних поставок і низька врожайність. До того ж Захід продовжує вводити санкції проти Пхеньяна через розробку ядерної програми.

Ще більших проблем додала пандемія. Офіційно в КНДР досі не зафіксували жодного випадку коронавірусу, проте в реальності, говорять експерти, ситуація дуже серйозна. Північна Корея – єдина країна світу, яка не почала вакцинацію населення від COVID-19.

Північна Корея не тільки не визнає COVID, але і вакцинацію – влада відмовилася від поставок в країну мільйонів доз вакцини AstraZeneca, не підійшов і китайський препарат CoronaVac.

При цьому Кім Чен Ин закрив кордони. Крім того, Китай – головний економічний партнер КНДР – повністю зупинив торгівлю з країною. В результаті продовольча ситуація в країні стрімко погіршується.

Через брак палива і деталей для техніки практично зупинилося сільське господарство. До того ж через сильну спеку почала вмирати худоба: в липні загинуло понад 100 тисяч голів через занадто високі температури. За оцінками Інституту розвитку Кореї, в 2021 році КНДР не вистачає 1,35 млн тонн продовольства.

Видання відзначає, що в магазинах нічого не можна купити – ані м’яса, ані просто рослинного масла. Через голод північнокорейці відчувають проблеми зі здоров’ям.

Щоб вийти із ситуації, люди змушені красти дітей, вимагаючи викуп. Наприклад, в серпні в окрузі Сончон пропала шестирічна дитина. Як виявилося, 30-річний чоловік викрав дівчинку, а після подзвонив її батькам і зажадав 500 тисяч вон (приблизно дві тисячі гривень).

Підпільні репортери, які працюють в країні, зазначають, що в КНДР деякі сім’ї почали продавати меблі, щоб отримати гроші на продукти. У країні зростає і кількість безпритульних дітей, які шукають їжу.

Державний телеканал показав мультфільм, який критикує переїдання. Сюжет – дві дівчинки взимку гуляють по місту, одна з них дорікає іншу через те, що подруга хоче їхати громадським транспортом, не дивлячись на її зайву вагу.

Північна Корея розвивала свої ядерні програми і програми балістичних ракет в першій половині 2021 порушення міжнародних санкцій і всупереч економічна криза. Про це йдеться в звіті Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...