У Хмельницькому поліцейський відмовляється розмовляти українською: скандальне відео

У Хмельницькому поліцейський відмовляється розмовляти українською: скандальне відео
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Черговий мовнийскандал розгорівся на цей раз розгорівся в Хмельницькому з представником правоохоронних органів, який категорично відмовився переходити на українську мову і порахував таку вимогу від заявниці “надмірністю”.

Loading...

Подробиці інциденту оприлюднив депутат Хмельницької міської ради Віктор Бурлик на своїй сторінці в Facebook. Він опублікував кадри діалогу з держслужбовцем у поліцейській формі.

Автор відео настійно просила звертатися до неї українською мовою, той, в свою чергу, не розумів, як це відіб’ється на ході слідства.

Примітно, що колеги російськомовного поліцейського встали на його сторону, звертаючи увагу, що кожен громадянин України може висловлюватися будь-якою доступному йому мовою. А сам “герой ролика” підкреслив, що був вихований російською мовою і не міг розібрати, який саме Закон вимагає від нього знання державної мови.

Патрульна служба Хмельницької області вже підтвердила, що чоловік на відео – їх співробітник. У правоохоронних органах уже почали службове розслідування, проте чоловік від служби не був усунений.

Як ми вже розповідали раніше, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Україна веде війну проти російської мови.

Тим часом, секретар РНБО Олексій Данилов пропонує перевести українську мову на латиницю, але мовознавці кажуть, що українська мова може бути тільки з кириличним алфавітним порядком, адже в такій формі вона існує більше тисячі років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...