В “Нафтогазі” назвали умову для продовження контракту з “Газпромом”

В “Нафтогазі” назвали умову для продовження контракту з “Газпромом”
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Глава “Нафтогазу України” Юрій Вітренко заявив, що Україна готова продовжити контракт на транзит газу з “Газпромом”, але за умови збереження обсягів закупівель компаніями ЄС.

Про це повідомляє РІА “Новости”.

Loading...

“Ті обсяги, які зараз йдуть через Україну, повинні бути перенесені в контракти з європейськими компаніями на довгу перспективу. Ми повинні, таким чином, отримати гарантії того, що транзит через Україну буде збережено”, – підкреслив Вітренко.

Він додав, що Україна готова вести переговори з “Газпромом”, але саме по собі продовження терміну дії договору не дає достатніх гарантій для збереження транзиту газу через Україну:

“Для цього потрібні, в першу чергу, контракти з європейськими компаніями”.

Тим часом Польща має намір повністю відмовитися від поставок російського газу з 2023 року.

Нагадаємо, 10 вересня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив про повне завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». А Bloomberg повідомляв, що «Газпром» планує почати поставки газу до Німеччини по першій нитці «Північного потоку-2» вже з 1 жовтня.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявляла , що Росія готова продовжувати транзит газу через Україну, але це питання залежить від багатьох факторів. Наприклад, обсягів майбутніх закупівель країн Європи і конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...