17 вересня в Україні: яке свято будемо відзначати

Іменинники сьогодні Федір та Юліан

17 вересня в Україні: яке свято будемо відзначати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

 17 вересня в Україні відзначають День рятівника.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

День рятувальника – професійне свято всіх працівників ДСНС, який був встановлений указом президента в 2008 році. У документі говорилося, що свято встановили «враховуючи значний внесок працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань, а також громадян у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей».

Цікаво, що День рятувальника в Україні відзначають у день святкування православною церквою Ікони Божої Матері, званої «Неопалима Купина» (покровителька пожежних та рятувальників). За переказами, Бог з’явився Мойсеєві у вигляді куща терну, що  горить але не згорає, і покликав пророка до того, щоб вивести ізраїльтян з Єгипту.

Крім того, у православній церкві вшановується пам’ять єпископа Вавіли.

Вважалося, що 17 вересня потрібно викопувати цибулю (17 вересня на Русі було відоме як Луків день). Наші предки вважали, що 17 вересня потрібно обов’язково помолитися Неопалимій Купини, яка, за  віруваннями, охороняє будинок від пожеж і блискавок. У слов’ян існував звичай обходити палаючий будинок з іконою Божої Матері “Неопалимої Купини”, щоб пожежа затихла.

Чоловіки в цей день обходили сінники з вилами і встромляли їх у снопи, щоб прогнати нечисту силу, яка може там сховатися і напасти на домашніх тварин взимку.

Також у цей день святкують:

  • День Конституції і Громадянства в США;
  • Відкриття парламентського року в Нідерландах.

Нагадаємо, 16 вересня відзначали Міжнародний день охорони озонового шару, а також День Василини Домни Доброродної.

Джерело: Народна Правда