Кремль продовжує працювати над створенням нових “республік” в Україні, – Тука

Кремль продовжує працювати над створенням нових “республік” в Україні, – Тука
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Кремлі не відмовилися від ідеї відновити Російську імперію за рахунок українських областей – сценарій зі створення “Новоросії” з восьми східних і південних областей України тимчасово відкладений.

Таку заяву в інтерв’ю Обозревателю зробив екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“У мене немає ані секунди сумніви в тому, що сценарій по створенню” Новоросії “з восьми східних і південних областей України у Кремля був і що такий сценарій тимчасово відкладений. Але це зовсім не означає, що робота в цьому напрямку з боку Росії припинена” , – упевнений він.

На його думку, при цьому Росія може і не використовувати повномасштабне застосування збройних сил – все може бути реалізовано в різних комбінаціях за сценарієм 2014 року, включаючи елементи кримського сценарію, елементи сценарію, реалізованого на Донбасі.

“Я маю на увазі створення “народних республік” в кожній з цих областей за типом “ДНР” і “ЛНР”- Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській і Одеській. Вважаю, що про це слід говорити. На жаль, вище керівництво нашої держави далеко від розуміння подібних загроз”, – додав він.

Тука підкреслює, що Чорне і Азовське моря мають ідеологічну, а не геополітичну цінність:

“Якщо подивитися на ту риторику, яка присутня на російських інформаційних каналах протягом усіх цих років, то стане зрозуміло, що справа не у відсутності або наявності морського узбережжя. В першу чергу, це питання, як вони вважають, історичного відновлення території Російської імперії, куди входять землі, які вони між собою називають “історичною Новоросією”.

З точки зору економіки та геополітики Азовське море – це взагалі ніщо. Це внутрішнє озеро. А Чорне море зі стратегічної точки зору – не об’єкт. Всі території, які перекриваються з боку Чорного моря, накриваються і перекриваються сучасними видами озброєнь з інших територій і акваторій. Зовсім не обов’язково використовувати безпосередньо Чорне море “.

Напередодні військовий експерт Олег Жданов повідомив, що на виборах в Держдуму Росія буде використовувати окуповані території Криму і Донбасу для фальсифікацій, адже точно невідомо, скільки паспортів видали українцям, які там проживають.

Радянський розвідник, майор КДБ, однокурсник Путіна Юрій Швець відзначав, що російський президент в студентські часи мав прізвиська «недопалок» і «бліда моль».

Джерело: Народна Правда