В “Слузі народу” хочуть позбавити виборчих прав українців з російськими паспортами

В “Слузі народу” хочуть позбавити виборчих прав українців з російськими паспортами
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Народний депутат Олег Дунда (фракція “Слуга народу”) вважає, що при легалізації подвійного громадянства в Україні необхідно обмежити українським громадянам з паспортами РФ право обирати і бути обраними, а також займати державні посади.

Про це він повідомив в ефірі Апостроф TV.

Loading...

“Поки ми перебуваємо в стані гібридної війни з РФ, вони тимчасово позбавляються права займати посади, обирати і бути обраними”, – сказав депутат.

Дундою зазначив, що в законопроекті про легалізацію подвійного громадянства поданою ним з колегами на розгляд Верховній Раді, вже міститься подібна норма.

“Ми з колегами пропонуємо на час окупації обмежити виборче право українських громадян, які додатково мають громадянство країни-агресора”, – сказав він.

За його словами, в міжнародній практиці є подібні приклади – Латвія, в якій в 90-х на рівні закону заборонили особам, які брали участь в діяльності Комуністичної партії після 1991, обиратися в органи влади.

Він також додав, що близько 4 млн українських громадян мають громадянства інших держав, з них близько 2 млн мають паспорта країни-агресора.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив , що підтримує подвійне громадянство в Україні, але через російську агресію дозволити це непросто.

За перші 6 місяців 2021 року громадянство Росії отримали 184 385 громадян України. Одночасно з цим видали 16 202 документів про вид на проживання для українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...