ЄС закликає не визнавати вибори в Росії, якщо вони пройдуть з порушеннями: реакція Кремля

ЄС закликає не визнавати вибори в Росії, якщо вони пройдуть з порушеннями: реакція Кремля
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Європейський парламент радить  не визнавати парламентські вибори в Росії, якщо вони пройдуть з порушеннями. При цьому Росію європейські депутати назвали найбільшим викликом для європейської безпеки і закликали підтримати Україну.

Про це йдеться в прийнятій доповіді щодо майбутнього відносин ЄС з РФ, який підтримали 494 голосами проти 103, пише Сегодня.

Loading...

В Європарламенті дали зрозуміти, що ЄС поділяє російський народ і режим Путіна. Російську владу назвали “застійною авторитарною клептократією на чолі з довічним президентом в оточенні олігархів”.

У Брюсселі закликають скоротити залежність ЄС від російського газу, нафти та іншої сировини, поки Путін перебуває при владі.

Зараз в ЄС стурбовані майбутніми виборами в РФ. У зв’язку з цим депутати рекомендують не визнавати російський парламент, якщо він буде обраний з порушенням демократичних принципів і міжнародного права. Як відомо, у виборах братимуть участь жителі окупованих Криму і Донбасу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба позитивно оцінив документ Європарламенту і назвав його хорошим:

“Для нас дуже важливо, що документ зазначає неможливість повернення до нормальної співпраці, то, що називають business as usual, поки Росія не припинить агресивну політику і гібридну війну проти ЄС, країн Східного партнерства, до яких відноситься і Україна, а територіальна цілісність Грузії, Молдови і України не буде відновлена в рамках міжнародно визнаних кордонів “.

Одночасно з цим прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков розкритикував доповідь:

“Суть цього документа може викликати тільки жаль. На превеликий жаль, там не йдеться про необхідність налагодження діалогу, про необхідність вирішення існуючих проблем і розбіжностей шляхом спілкування на різних рівнях і різними каналами. Єдине, на що можна зробити знижку, – це на то, що це документ, який носить виключно рекомендаційний характер “.

Як відомо, в Росії 17-19 вересня відбудуться вибори до Державної думи. Всього в них візьмуть участь 14 партій, опозиції по факту не буде. Але, за словами російського опозиційного політика Дмитра Гудкова, вибори вже зачищені від реальних політичних опонентів , від усіх, хто критикував владу, хотів або хоче брати участь в політиці.

Військовий експерт Олег Жданов раніше заявив, що на виборах в Держдуму Росія буде використовувати окуповані території Криму і Донбасу для фальсифікацій, адже точно невідомо, скільки паспортів видали українцям, які там проживають.

Джерело: Народна Правда
загрузка...