Зміцнення кордону з Росією під загрозою зриву: частина “стіни” виявилася в приватній власності

Зміцнення кордону з Росією під загрозою зриву: частина “стіни” виявилася в приватній власності
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Україна продовжує зміцнювати кордон з Білоруссю, Росією та Молдовою, але в процесі з’ясувалося, що третина територій, через які повинен проходити “європейський вал”, знаходиться в приватній власності.

Про це йдеться в матеріалі Сегодня.

Loading...

Спочатку, нагадаємо, “Стіна” повинна була бути закінчена в 2018 році, але через брак фінансування і позицію людей, які не хочуть продавати прикордонну землю, яка опинилася у них у власності, здача проекту постійно гальмується. Відзначається, що 30% угідь, де має пролягати стіна, – приватна власність.

“Люди хочуть заробити, вони не погоджуються на ті кошти, які пропонує держава. Вони хочуть ще більше. Запитати – скільки ви хочете? Вони не знають, але хочуть більше, більше і більше”, – говорить Іван Ступак, консультант комітету Верховної Ради з питань національної безпеки.

Влада вирішила позбутися проблеми за допомогою нових законів, які повинні визначити чутливу суму відшкодування вартості такої ділянки в залежності від його розташування. Йдеться про територію в 50 метрах від кордону.

Сьогодні кордон з Росією в Харківській області має вишки спостереження, колючий дріт і металевий паркан. Тут все автоматизовано. Є камери з датчиками руху, які реагують на будь-які спроби проникнути в Україні. Також обладнані більше 10 опорних пунктів і 4 комплекси відеоконтролю і сигналізації. Вся інформація з них передається в центр управління, а вже там дають сигнал оперативній групі.

Напередодні в Державній прикордонній службі заявляли , що реалізації проекту «Стіна» виконана на 51,4%.

При цьому глава Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко заявив , що облаштування кордону з Російською Федерацією триває, але жодного проекту «Стіна» немає. За його словами, єдиною стіною може бути готовність до самопожертви і мужність наших воїнів з ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби і всіх інших сил безпеки і оборони.

Джерело: Народна Правда