18 вересня в Україні: яке буде свято

Іменинники сьогодні: Афанасій, Гліб, Давид, Єлизавета, Захар, Іраїда, Максим, Раїса, Федір

18 вересня в Україні: яке буде свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

18 вересня святкується Всесвітній день моніторингу води, а на православному календарі День пам’яті пророка Захарії та праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Предтечі. НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Всесвітній день моніторингу води

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води. Це екологічне свято, яке заснували за ініціативою американського Фонду чистої води.

Традиційний захід цього Дня взяття проб води у різних водоймах планети для оцінки її якості.

День пам’яті пророка Захарії та праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Предтечі

Святий пророк Захарія і свята праведна Єлисавета були батьками святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Одного разу під час служіння в храмі святий Захарія отримав звістку від Ангела, що його стара дружина народить йому сина, який «буде великий перед Господом». Захарія засумнівався в можливості виконання цього пророцтва і був за маловір’я покараний німотою. Коли у праведної Єлисавети народився син, вона по навіюванню Святого Духа повідомила, що назве немовля Іоанном. Запитали праведного Захарію, і він також написав на дощечці ім’я Іоанн.

Негайно до нього повернувся дар мови, і він, сповнившись Святого Духа, став пророкувати про свого сина як Предтечу Господа.

День преподобного мученика Афанасія Брестського

Також 18 вересня відзначають день преподобного мученика Афанасія Брестського. Він був прихильником православної віри, за що був заарештований, провів тривалий час у в’язниці і загинув мученицькою смертю. Наші предки 18 вересня ворожили (на судженого або на свою долю).

Також було прийнято виганяти лихоманку березовими віниками. Вважалося, що нечиста сила нікого не потурбує взимку після проведення даного обряду.

Говорили, що людина, народжена на Захарію і Єлисавету, має надприродні здібності, злі духи його не чіпають.

Нагадаємо, 17 вересня в Україні відзначали День рятувальника і день святкування православною церквою Ікони Божої Матері, званої “Неопалима Купина”.

Джерело: Народна Правда