Діти нюхають газ заради лайків у TikTok: нова смертельна розвага серед підлітків

Діти нюхають газ заради лайків у TikTok: нова смертельна розвага серед підлітків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні з’явилося нове небезпечне захоплення серед підлітків – сніффінг. Заради лайків в соціальних мережах діти вдихають небезпечний для здоров’я газ для запальничок і нюхають освіжувачі повітря. Уже є перший смертельний випадок.

Як повідомлялося раніше, під Дніпром підліток надихався газом з балона, який вони з друзями купили в супермаркеті, і помер за лічені хвилини. Медики, які прибули на місце інциденту, вже не змогли врятувати 15-річного студента, і тільки констатували смерть. Експеримент хлопці затіяли заради відео в TikTok.

Президент Всеукраїнського союзу парамедиків, лікар швидкої допомоги Ярослав Вус в коментарі Обозревателю повідомив, що останнім часом серед підлітків було популярно ковтати подушечки з рідиною для посудомийних машин, но-шпу, а тепер вони нюхають газ.

Вус зазначає, що насправді ніякого кайфу від газу люди не отримують: “Відбувається спазм, настає гіпоксія і затуманюється свідомість. Все це може привести до смерті”.

Розвага з’явилася не в Україні і смертельні випадки фіксують не тільки у нас. На початку вересня в Росії два хлопчика 10 і 11 років теж надихалися газом для запальничок і потрапили в лікарню, але їх вдалося врятувати. А ось в лютому минулого року в Австралії помер 16-річний хлопець, який під час вечірки у друзів вдихнув газ з балона для барбекю. Медики не змогли його врятувати.

Відзначимо, складовими газу для запальничок є бутан і ізобутан. Коли ця суміш потрапляє в легені людини, то вона замінює собою кисень. В результаті у людини настає гіпоксія – брак кисню. Навіть невелика кількість такого газу може привести до смерті, а постійне вдихання невеликих доз руйнує мозок.

У полтавській школі після занять фізкультури померла 10-річна школярок а. Дитині стало погано на уроці, а померла вона вже в лікарні.

Джерело: Народна Правда