Тарифи на опалення злетять, зміняться ціни на електроенергію

Тарифи на опалення злетять, зміняться ціни на електроенергію
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні з 1 жовтня тарифи на опалення збільшаться до 40%, залежно від населеного пункту і підприємства. Також зміняться ціни на гарячу воду і електроенергію.

Як відомо, тарифи на електроенергію вирішили знизити. Незважаючи на те, що економічно обгрунтована вартість зросла, Кабмін знизив з 1 жовтня тарифи на електроенергію з 1,68 до 1,44 грн. Ціна знизиться для більшості українців. Однак тим сім’ям, які використовують від 250 кВт*год струму, за кожен наступний кВт*год доведеться платити за старою ціною – 1,68 грн, передає Обозреватель.

Видання при цьому зазначає, що фактично мова йде про те, що вартість знизиться, однак насправді, наприклад, в жовтні 2020 року вартість струму була менше, ніж в жовтні 2021-го. І ось чому:

  • близько 40% сімей використовує до 100 кВт * год електроенергії на місяць;
  • в минулому році за перші 100 кВт * год потрібно було платити всього 90 грн;
  • з січня по жовтень 2021-го за 100 кВт * год потрібно платити 168 грн;
  • з жовтня доведеться віддати 144 грн, що на 54 грн більше, ніж у минулому році.

Відчутне подорожчання очікується в тарифах на опалення і гарячу воду. Через різкий стрибок цін на газ витрати виробників тепла та гарячої води зросли на 15-70%, залежно від підприємства і структури витрат.

Для прикладу, в Києві, за пропозиції місцевої влади, опалення двокімнатної квартири (при витраті в 1,5 Гкал в зимовий місяць) подорожчає з 2,5 до 3,6 тис. грн. У той же час, наприклад, “Нововолинсктеплокоммуненерго” пропонує збільшити тарифи на 18,4% (в такому випадку 1,5 Гкал подорожчають з 2,8 до 3,3 тис. грн.

Як повідомлялося раніше, тарифи на опалення і гарячу воду після скасування ПСО можуть подорожчати на 30-70% . При цьому в уряді наполягають, що для місцевої влади створили всі умови, щоб опалення не дорожчало. Експерти відзначають, що якщо опалювальний сезон буде не повним, громадянам доведеться мерзнути, а якщо витрати візьме на себе бізнес – це відіб’ється на кінцевій ціні товарів і послуг. Іншими словами, від збереження старих цін в платіжках громадяни не особливо виграють.

Джерело: Народна Правда