Вакцинація проти COVID-19: лікар розповів, хто краще за всіх захищений

Вакцинація проти COVID-19: лікар розповів, хто краще за всіх захищений
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вакцинація проти COVID-19 не дасть абсолютного захисту, адже ті, хто перехворів на коронавірусну інфекцією, набагато краще захищені.

Loading...

Про це заявив в ефірі програми “Народ проти” на телеканалі “Україна 24” імунолог Андрій Волянський.

“Вакцинація проти COVID-19 не захищає абсолютно всіх. Вона захищає деяку частину людей. Хто сказав, що 80% вакцинованих шкільних вчителів – це гарантія того, що ніхто не буде хворіти? Це висмоктано з пальця, тому що вакциновані масово хворіють, і Ізраїль показав, що навіть третя доза – це не виняток з правил. Хто захищений по-справжньому? Той, хто має імунний щит – він може бути і природним, і штучним. Ті, хто перехворів, захищені набагато краще вакцинованих. Велика частина вакцинованих також захищена, але не всі. Серед вакцинованих треба знаходити тих, що не відповіли, і перед ними ставити питання про третю дозу”, – сказав імунолог.

При цьому Волянський зазначив, що вакцинацією потрібно захищати вразливих – “те, що ми не робили з початку вакцинальної кампанії”.

“Ми поставили тимчасові маркери: перший етап, другий … З 20 липня ми вакцинували всіх бажаючих. При цьому у віковій групі 80+ лише 8% вакцинованих двічі. Тобто тих, хто зараз хворіють і вмирають, ми їх не захистили, бо не було маркерів, як робила Європа “, – підкреслив він.

Всесвітня організація охорони здоров’я призупинила процес схвалення російської вакцини «Супутник V«. Причина: порушення при виробництві.

Всесвітня організація охорони здоров’я висловилася про вимогу паспорта вакцинації проти коронавірусу при подорожах. Організація поки не підтримує таку ініціативу урядів країн.

Джерело: Народна Правда