Зміни клімату: які зими будуть в Україні

Зміни клімату: які зими будуть в Україні
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Глобальна зміна клімату призведе до того, що сніг в Україні взимку стане рідкістю.

 Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Loading...

За словами синоптика, кожні 10 років середня температура в Україні підвищується на 0,4 градуса, тобто за 20 років вона виросте майже на градус, а це дуже багато.

“І тоді, звичайно, кількість зимових днів буде різко зменшуватися, а ще років через 10-20 їх взагалі стане дуже мало при збереженні подібних тенденцій в температурі повітря”, – розповів Кульбіда.

Однак робити прогноз щодо настання зими в цьому році синоптик не поспішає, пояснюючи це так:

“Зима може бути і раніше, і пізніше, а потім відступити і знову прийти. Тому робити такі довготривалі прогнози ризиковано і не правильно, тому що можна дезінформувати людей”.

Нагадаємо, заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віра Балабух, а також народний синоптик Леонід Горбань озвучили прогноз погоди в Україні на осінь . Якщо коротко, погода буде класичної – погожий вересень, сирі холодні останні дні жовтня і похмурий листопад.

Як повідомлялося раніше, після нічних заморозків на грунті та різкого похолодання, погода візьме курс на потепління. Майже до кінця вересня буде тепло, опадів буде небагато. В цілому критично низьких температур восени очікувати не доводиться.

Джерело: Народна Правда