Чому щеплення потрібно робити, навіть якщо переніс COVID: медик пояснила

Чому щеплення потрібно робити, навіть якщо переніс COVID: медик пояснила
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Люди, які робили щеплення від COVID-19 , після того як перенесли коронавірус – можуть мати кращий імунний захист від нового зараження. У цьому випадку вони отримують додаткові антитіла.

Loading...

Таку думку озвучила кандидат медичних наук, доцент кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної і лабораторної імунології НУОЗ імені П.Л.Шупика Тетяна Бондаренко, передає Обозреватель.

“Сказати про “куленепробивний” імунітет у тих, хто перехворів, а потім прищепився, я не можу. Але можна говорити про середньостатистичні захисні властивості”, – зауважила вона.

Так медик зазначила, що дійсно, “синергетичний ефект” від захворювання і щеплення може існувати. “Я допускаю, що такі люди можуть мати кращий імунний захист”, – зауважила вона.

Однак, на сьогоднішній день, у світі бракує наукових досліджень, які б могли відповісти на головне питання – скільки часу і на якому рівні зберігаються антитіла проти COVID у тих, хто перехворів, і тих, хто отримав щеплення.

“Я думаю, що люди, які перехворіли диким вірусом, а не вакцинним штамом, мають якісь антитіла. Скільки вони зберігаються і який їхній захисний титр, ми не знаємо. Чи захищають антитіла, які залишилися після хвороби, через рік або два – ми не знаємо. Такої інформації у нас немає. Необхідно більше часу для спеціальних досліджень”, – сказала вона.

Проте, Бондаренко запевнила, що в будь-якому випадку щеплення дає додатковий захист від вірусу.

“Ми знаємо, що антитіла згодом виводяться. Тому ті, хто перехворіли, все одно прищеплюються. Коли людина прищеплюється, вона отримує додаткові антитіла”, – резюмувала медик.

Як ми вже розповідали раніше, 98,1% госпіталізованих з COVID-19 в Україні це люди, які не отримали вакцину. Така тенденція спостерігається останні три місяці.

Також ми повідомляли, що 19-річний студент Українського гуманітарного інституту Володимир Сало помер після вакцинації від COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...