“Газпром” відмовився бронювати додатковий транзит через Україну

”Газпром” відмовився бронювати додатковий транзит через Україну
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Газпром” відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну.

Loading...

Про це з посиланням на підсумки аукціонів бронювання на жовтень пише Інтерфакс.

У повідомленні видання зазначається, що підсумки аукціонів бронювання газотранспортних потужностей польського і українського транзитних коридорів в дефіцитному 2021 року сильно впливають на ціну газу на спотовому ринку і ціну акцій “Газпрому”.

“Оператор газотранспортної системи України” (ОГТСУ) розподілив пропоновані потужності за двома маршрутами (раніше на аукціон виставлявся тільки один). На газовимірювальну станцію (ГВС) “Суджа” було запропоновано 9,8 млн куб. м на добу, і ще 5,2 млн куб. м на добу – на державну виконавчу службу “Сохрановка”. Всі вони залишилися незатребуваними. У “Газпрому” на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу. У попередні місяці поточного року “Газпром” регулярно бронював додаткову тверду транзитну потужність через Україну (до 15 млн куб. м на добу), і ніколи не замовляв додаткову потужність, пропоновану ОГТСУ (пропонувалося до 63,7 млн куб. м на добу) “, – стверджує видання.

Нагадаємо, 10 вересня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив про повне завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». А Bloomberg повідомляв, що «Газпром» планує почати поставки газу до Німеччини по першій нитці «Північного потоку-2» вже з 1 жовтня.

Напередодні офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила , що Росія готова продовжувати транзит газу через Україну, але це питання залежить від багатьох факторів. Наприклад, обсягів майбутніх закупівель країн Європи і конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

 

Джерело: Народна Правда