Різдво Пресвятої Богородиці: що треба знати про цей день

За народним календарем у день цього свята починається осінь

Різдво Пресвятої Богородиці: що треба знати про цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Різдво Пресвятої Богородиці православні християни відзначають 21 вересня. У день цього великого релігійного свята існує заборона на виконання важкої роботи.

Про історію та традиції свята розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Друга назва свята – “Друга Пречиста” або “осенини”. Саме 21 вересня, за народним календарем настає осінь.

У Святому Письмі немає історії про народження Діви Марії. Інформація про це збереглася у Церковному Переданні, яке є одним з джерел християнського віровчення.

Марія народилася у маленькому галілейському місті в сім’ї Іоакима та Анни. Подружжя до похилих років не мало дітей, що у ті часи було причиною суспільного осуду. Одного разу первосвященик у храмі не дозволив Іоакиму скласти пожертву, сказавши: “Ти не дав потомства Ізраїлю”. Засмучений Іоаким подався у пустелю молитися, Анна залишилася вдома і теж возносила молитви.

У відповідь на їхні благання, їм обом з’явився ангел та сказав, що молитви почуто.

“Ти зачнеш і народиш Дочку, благословенну, вище всіх. Через Неї отримають благословення Боже і всі земні народи. Через Неї буде дано всім людям Спасіння. Ім’я їй буде Марія”, – сказав ангел Анні.


Різдво Пресвятої Богородиці: що треба знати про цей день


Так і сталося. Пізніше батьки, за традицією тих часів, віддали Марію для служіння у Єрусалимський храм.

Це свято традиційно вважається святом жінок. У давнину бездітні жінки готували обід та запрошували бідних, “щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей”.

Ще однією традицією свята є вмивання обличчя водою заради збереження краси та здоров’я. Для цього жінки та дівчата рано-вранці йшли до річки або озера.


Нагадаємо, російська православна церква прийняла рішення про припинення згадки предстоятеля Константинопольської церкви патріарха Варфоломія під час богослужінь. Це пов’язано з автокефалією для України.

Джерело: Народна Правда