20 тисяч випадків захворювання на добу і жорсткий локдаун: як Україна перенесе третю хвилю COVID

20 тисяч випадків захворювання на добу і жорсткий локдаун: як Україна перенесе третю хвилю COVID
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Україна знаходиться на самому початку третьої хвилі коронавірусу, її пік припаде на листопад і локдауну не уникнути.

Таку заяву в інтерв’ю Обозревателю зробив доктор медичних наук, професор, завкафедрою дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.Богомольця Сергій Крамарєв.

На його думку, Україна поки тільки бачить початок третьої хвилі.

“За прогнозами Міністерства охорони здоров’я, пік може бути в листопаді. Про максимальних цифрах зараз говорити складно, але якщо прогнозувати за аналогією з попередньою хвилею, то можна мати і до 20 тисяч нових випадків захворювання на добу”, – говорить лікар.

У зв’язку з цим, упевнений Крамарєв, новий локдаун невідворотний:

“Але він буде гібридним. Для щеплених будуть послаблення, для нещеплених буде повний локдаун. В ідеалі, звичайно, повинен бути повний локдаун для всіх, такий же, як був раніше. Сертифікати вакцинації мають відносне значення. Я вважаю, що привілеї в плані відвідування ресторанів і якихось масових заходів, концертів – це неправильно. Тому що щеплені теж можуть заражатися, теж можуть виділяти і поширювати вірус. Це показав досвід США та Ізраїлю. Тому я вважаю, що навіть щеплені повинні бути обмежені в своїх свободах”.

Одночасно з цим він вважає, що Дельта-штам не збільшить показники смертності:

“Близкьо 2% смертельних випадків від загального числа хворих коронавірусом вважалося нормою. Мені здається, що навіть в умовах циркуляції Дельта-штаму відсоток смертності залишиться на тому ж рівні. Перш за все, тому що наші стаціонари вже більш-менш готові, лікарі більш-менш мають досвід лікування коронавірусу. Судячи з того, що пишуть в науковій літературі, летальність від Дельти не вище, ніж від попередніх штамів вірусу”.

Як повідомлялося раніше, 98,1% госпіталізованих з COVID-19 в Україні це люди, які не отримали вакцину. Така тенденція спостерігається останні три місяці.

Нагадаємо, 19-річний студент Українського гуманітарного інституту Володимир Сало помер після вакцинації від COVID-19.

Джерело: Народна Правда