Україна хоче відмовитися від видобутку вугілля: названі терміни

Україна хоче відмовитися від видобутку вугілля: названі терміни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні влада задумалася над відмовою від видобутку вугілля. Український уряд уже затвердив концепцію програми трансформації вугільних регіонів до 2030 року.

Loading...

Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, концепція стане стартом для процесів поступової диверсифікації монопрофільних економік вугільних міст. Він уточнив, що “це майже мільйон жителів в 25 територіальних громадах”.

“У наступному році за рахунок державного бюджету і за підтримки міжнародних партнерів ми починаємо реалізацію перших пілотних проектів з трансформації. Довгострокові проекти забезпечать зменшення залежності локальних економік від вуглевидобутку і гідне життя і достатній заробіток всім жителям, у тому числі працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива”, – пояснив чиновник.

Згідно з документом, вугільні регіони визначаються як регіони, на території яких розташовані вугледобувні та вуглепереробні підприємства, у тому числі ті, які знаходяться в стадії ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності, і підприємства вугільної теплової генерації незалежно від форми власності.

“У цілому це близько 20 територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Львівської областей, де проживає близько 850 тис. жителів. Територіальні громади вугільних регіонів залежать від підприємств вугільної галузі та вугільної теплової генерації, у деяких з них вугілля залишається єдиним доступним енергоносієм”, – зазначено в документі.

Як ми вже розповідали раніше, « Газпром» відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну.

А тим часом, у Мінфіні хочуть виплатити зарплату співробітникам міністерства в е-гривні вже до кінця 2021 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...