Українців будуть масово позбавляти субсидії за депозити і поїздки за кордон: нові правила

Українців будуть масово позбавляти субсидії за депозити і поїздки за кордон: нові правила
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні серйозно змінили порядок призначення житлових субсидій . Згідно з новими правилами, які ввели в дію з 1 травня, позбавити виплат можуть українців з депозитом в банку, а також при купівлі валюти.

Напередодні на Урядовому порталі опублікували відповідну постанову №420.

Loading...

Уже відомо, що в травні 2021 року призначення житлової субсидії (в тому числі на наступний період) буде здійснюється тільки після представлення нових заяв про призначення і надання житлової субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, пише РБК- Україна.

Документи, необхідні для призначення житлової субсидії, приймаються від громадян до вересня 2021 року. Житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням в травні – вересні 2021 року призначається починаючи з травня 2021 року.

Згідно з документом, з 1 травня субсидії призначаються тільки в готівковій формі.

При цьому деяких позбавлять субсидій. Відповідно до нового порядку, субсидії не призначаються, якщо загальна площа частини або окремого житлового приміщення кожного домогосподарства не перевищує 130 кв. метрів для квартири, 230 кв. метрів для індивідуального будинку.

Також не мають права на субсидії домогосподарства, якщо член сім’ї має у власності: транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше п’яти років; більш ніж один транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше 15 років.

Субсидії не призначаються, якщо в складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку, у яких взагалі відсутні доходи, або нарахований середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі сумарно протягом трьох місяців. Цей пункт не стосується осіб, які отримували хоча б один з таких видів доходу, як пенсія, стипендія та соціальну допомогу.

Також будуть позбавляти субсидій, якщо член домогосподарства перебував за кордоном сукупно понад 60 днів.

Субсидії не призначаються, якщо хто-небудь зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії здійснив купівлю на суму більше 50 тис. Гривень.

Крім того, будуть позбавляти субсидій, якщо хто-небудь зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення.

Також не мають права на субсидію домогосподарства, якщо член сім’ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) грошові кошти в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року (зараз 2189 гривень).

Субсидії не будуть призначати, якщо хто-небудь зі складу домогосподарства здійснив операції з купівлі безготівкової і / або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. Гривень.

Також відомо, що претенденти на субсидію мають заповнити ще кілька важливих полів.

Як повідомлялося раніше, в травні українців чекають нові тарифи на газ, а також правила призначення субсидій .

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...