Закриють кордони: лікар пояснив, чим небезпечні липові COVID-сертифікати

Закриють кордони: лікар пояснив, чим небезпечні липові COVID-сертифікати
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Підробка COVID-сертифікатів може призвести до того, що кордони для українців просто закриють.

Про це лікар-імунолог Борис Донський заявив в ефірі Апостроф Live.

Loading...

На його думку, великий ризик того, що українські сертифікати перестануть котируватися в світі, якщо піде їх масова підробка – треба кожного разу при в’їзді в іншу країну доводити їх достовірність.

“Частка таких підробок невелика і не представляє значного обсягу. Хоча, з іншого боку, ми всі ризикуємо, що всі навколишні країни приймуть рішення не брати українців, знаючи, що їхні сертифікати липові”, – говорить Донський.

Якщо іноземні прикордонники виявлять кілька підроблених українських сертифікатів, то влада країни може просто закрити в’їзд для громадян нашої країни.

Лікар також вважає, що людей потрібно правильно мотивувати зробити щеплення проти COVID-19.

“Я завжди говорив, що тут не батогом треба працювати, тому що ми будемо мати саме такий результат (підробку сертифікатів – прим. ред.). Треба стимулювати саме пряником, якимись бонусами, послабленнями, фінансовими виплатами для пенсіонерів. Це було б набагато правильніше”, – стверджує він.

Лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська раніше заявила , що люди, які важко перенесли COVID-19 або перехворіли в середньоважкій формі, можуть не робити щеплення півроку.

Як повідомлялося раніше, 98,1% госпіталізованих з COVID-19 в Україні це люди, які не отримали вакцину. Така тенденція спостерігається останні три місяці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...