Рада ухвалила законопроект про олігархів: усі деталі

Рада ухвалила законопроект про олігархів: усі деталі
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Верховна Рада 23 вересня прийняла в другому читанні законопроект №5599 (закон щодо деолігархізації).

Loading...

Документ підтримали 279 народних депутатів. «Проти» проголосували 54 депутати, 27 – утрималися.

До другого читання надійшло понад 1270 поправок, 59 з яких комітет врахував. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування. Його введуть в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Громадське уточнює, що якщо в першій версії законопроекту олігархом була людина, яка мала значну економічну або політичну вагу в суспільному житті, то тепер вона повинна мати і економічну, і політичну вага.

Після вступу в силу закону олігархами можна вважати громадян, які одночасно будуть відповідати щонайменше трьом з наступних критеріїв:

бере участь в політичному житті;
може впливати на засоби масової інформації;
є кінцевим бенефіціарним власником підприємства, який займає монопольне становище на ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
має активи більш ніж один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних громадян осіб (зараз це 2 мільярди 270 000 000 грн, або трохи більше 83 мільйонів доларів).

Визначати, хто є олігархом, буде Рада національної безпеки і оборони за зверненням Кабінету міністрів, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету України. РНБО буде також займатися Реєстром олігархів.

Люди, яких підозрюють в тому, що вони олігархи, мають право письмово пояснити свою позицію і / або надати інші документи. Направити все це в Апарат РНБО потрібно не пізніше ніж за 5 днів до засідання Ради нацбезпеки.

Рішення про виключення людини з Реєстру олігархів можуть прийняти в разі, якщо буде підтверджений факт, що у такого громадянина відсутні не менше двох ознаки серед зазначених вище.

Якщо людину визнають олігархом, на неї пропонують накласти такі обмеження:

заборона робити внески на підтримку політичних партій;
купувати об’єкти великої приватизації;
фінансувати будь-яку політичну агітацію, проведення мітингів або демонстрацій з політичними вимогами і гаслами.

Олігархи також повинні подавати декларацію, як це роблять чиновники.

Тільки 5,5% українців вважають, що ухвалення президентського законопроекту №5599 про олігархів призведе до зменшення рівня корупції в Україні.

Колишній глава Мінфіну і екс-секретар РНБО Олександр Данилюк заявив , що законопроект про олігархів у разі прийняття і запуску системи моніторингу від РНБО матиме негативний вплив на економіку і викличе проблеми для звичайних громадян, оскільки їм при попаданні до відповідного реєстру стане важче отримувати доступ до фінансування за кордоном.

 

Джерело: Народна Правда