Росія, Донбас, розподіл вакцин: про що говорив Зеленський на Генасамблеї ООН

Росія, Донбас, розподіл вакцин: про що говорив Зеленський на Генасамблеї ООН
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський виступив на Генеральній асамблеї ООН в Нью-Йорку. У своїй промові він згадав пандемію COVID-19, напад на авто його помічника Сергія Шефіра і злочини російського президента Володимира Путіна.

Головні заяви Зеленського зібрало Сегодня.

Loading...

Росія

Президент порадив “комусь”, натякаючи на Росію, не залишати зал під час розмов про агресію і окупацію, а покинути територію України.

“Я вдячний всім державам (…), які можуть назвати речі своїми іменами: окупацію назвати окупацією, а агресію назвати агресією. Не боячись, що хтось показово покине цей зал. Не треба цього робити, це майданчик діалогу. Щастя Україні це точно не принесе. Щастя Україні могло б принести, якби хтось показово покинув наші державні території, наші державні кордони”.

Глава держави окремо запропонував проводити засідання ООН поблизу “гарячих точок”. Тоді, вважає президент, ООН зможе на власні очі побачити глобальні проблеми, які існують в світі.

“Може нам треба зустрічатися там, де можна почути і побачити ці глобальні проблеми. У світі тисячі “гарячих точок”. Україна готова брати участь в засіданнях ООН поряд з будь-якої з них”.

Зеленський також нагадав, що місто, де зароджувалася ідея ООН – Ялта, – окуповано постійним членом Ради Безпеки ООН. Однак Крим вимагає уваги ООН ще і в контексті захисту навколишнього середовища, оскільки з природи Криму зробили військову базу – “замість фауни і флори там флот і солдати”.

Вакцини від COVID і ООН

Зеленський порівняв розподіл вакцин проти коронавірусу в світі з розподілом рятувальних шлюпок і назвав ліки засобом для дискримінації.

“Ми грали в рівність, ми грали в єдність. Де одна справа – ділити спільні цілі, інше – спільно ділити вакцини. Виявилося, що в статтях про рівність, як в рекламах, є зірочка і напис дрібним шрифтом: усі ми люди, усі ми в одному човні, але рятувальні шлюпки першими отримають пасажири першого класу “.

Число жертв на Донбасі зростає
Глава держави зазначив, що після його виступу на Генасамблеї ООН в 2019 році число жертв війни на Донбасі знову зросло. Це, за його словами, “ціна свободи і ціна незалежності”.

“Пора прокидатися. Чесно, Україна не засинала. Це складно зробити під звуки вибухів і пострілів, які лунають на окупованому Донбасі”.

Російські вибори на Донбасі
Зеленський закликав ООН відреагувати на роздачу російських паспортів на окупованих територіях України, а також проведення в ОРДЛО і Криму виборів до Держдуми РФ.

“Що це, як не доказ безкарності і зневаги до міжнародного права? Якщо ООН на це не відреагує дієво, то що це, як не доказ, що оживляти ООН пізно? Але я вірю, що не пізно, і ООН повинна підтримати тих, хто хоче змінити світ на краще “, – підкреслив він.

Також Зеленський розповів про напад на свого першого помічника Сергія Шефіра:

“Кожна ніч перед Генасамблеєю ООН – безсонна ніч. (…) Три години ночі – десятки дзвінків. На першого помічника президента України скоєно замах, 12 пострілів, 3 потрапили в водія. Ось вам ціна змін в державі, ось вам ціна реформ”.

22 вересня в Київській області був здійснений обстріл машини першого помічника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра. Шефір їхав на машині з дому на роботу. Дорога проходила через ліс, де на нього чекала засідка. З різних боків дороги були здійснені кілька автоматних черг. В результаті поранення отримав водій.

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав свої версії обстрілу автомобіля. На думку Арахамії, «передати привіт» таким чином могли від контрабандистів і кримінальних авторитетів, це міг бути «російський слід» на тлі активної антиросійської риторики. Він додав, що це також міг зробити хтось із олігархів через активну боротьбу з ними.

 

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...