В ООН констатують погіршення ситуації на Донбасі – число жертв серед цивільних зросло більш ніж на 50%

В ООН констатують погіршення ситуації на Донбасі – число жертв серед цивільних зросло більш ніж на 50%
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

ООН констатує погіршення ситуації з безпекою на Донбасі, зокрема, зросли втрати серед цивільного населення в результаті активних бойових дій.

Як повідомила глава моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, за останні півроку кількість жертв зросла на 51%.

“Ситуація з безпекою на сході України погіршилася, зросла кількість жертв серед цивільного населення в результаті активних бойових дій. З 1 лютого по 31 липня 2021 року Всеукраїнська комісія з прав людини зафіксувала 62 жертви серед цивільного населення – 15 загиблих і 47 поранених. Це на 51% більше, ніж за попередні півроку”, – говорить Богнер.

Вона також підкреслила, що тенденція зберігається. Наприклад, в період з 31 липня по 20 вересня в результаті бойових дій було зафіксовано 16 жертв серед цивільного населення – 2 загиблих, 14 поранених.

В ООН констатують, це найвищий показник з червня 2020 року.

При цьому в місії відзначили, що режим припинення вогню від 27 липня 2020 року призвів до шестикратного зниження втрат серед цивільного населення, якщо порівнювати з періодом, за рік до припинення і через рік після.

Нагадаємо, бойовики продовжують блокувати роботу КПВВ на Донбасі. Зараз повноцінно працює тільки пункт пропуску “Станиця Луганська”.

Президент України Володимир Зеленський виступив на Генеральній асамблеї ООН в Нью-Йорку. У своїй промові він згадав пандемію COVID-19, напад на авто його помічника Сергія Шефіра і злочини російського президента Володимира Путіна.

Джерело: Народна Правда