Вибори до Верховної Ради: за кого зараз проголосували б українці

Вибори до Верховної Ради: за кого зараз проголосували б українці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Якби вибори проходили в середині вересня 2021 року до Верховної Ради пройшли б п’ять політичних сил.

Як свідчать дані опитування КМІС, прохідний бар’єр у 5% долають: “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Батьківщина”, “Сила і честь”.

Найбільшою популярністю користуються представники партії “Слуга народу” – її підтримали б 20% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором.

“Європейська солідарність” отримує 17,4% підтримки.

Соціологи відзначають, що різниця в підтримці цих партій в межах статистичної похибки, тобто формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою ділять перше-друге місце.

Далі йдуть ОПЗЖ (11,6%) і “Батьківщина” (10,8%), різниця в підтримці цих двох партій в межах статистичної похибки. “Сила і честь” отримує 7,8%.

Вибори до Верховної Ради: за кого зараз проголосували б українці

Раніше дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг» показували, що якби вибори президента України відбулися в кінці липня – початку серпня, то в першому турі переміг би Володимир Зеленський – його готові підтримати 27,7% опитаних українців (тих, хто буде голосувати і визначився з вибором). При цьому Петра Порошенка підтримають тільки 14,9% респондентів.

Переважна більшість українців (54%) вважають , що найбільш бажаним типом державного устрою для України є демократія. Ще 19,6% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний.

Джерело: Народна Правда