25 вересня в Україні: яке буде свято

Іменинники сьогодні: Семен (Симеон) і Федір

25 вересня в Україні: яке буде свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Церква 25 вересня шанує пам’ять святого мученика Артемона, а в США – Національний день коміксів.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Свята 25 вересня

Сьогодні в православних церквах шанують пам’ять святого мученика (італійського єпископа) Артемона, який жив у IV столітті. Свого часу Артамону вдалося навернути до християнства велику кількість людей, які раніше були язичниками.

Інші свята 25 вересня

Американці і всі любителі коміксів сьогодні відзначають Національний день коміксів (National Comic Book Day). Цікаво, незважаючи на це, Америка не є батьківщиною коміксів. Комікс – винахід європейців. Родоначальниками коміксів вважаються відразу декількох видатних діячів мистецтва:

У 18 столітті англійський живописець і графік Вільям Хогарт (1697-1764) наділяє драматичне оповідання в малюнок. А німецький поет і графік Вільгельм Буш (1832-1908) постачає свої вірші серією малюнків, тим самим відображаючи сюжетну лінію поетичного оповідання. Першим зразком справжньої графічної прози вважається серія про пригоди доктора Синтаксису – «Подорож доктора Синтаксису в пошуках мальовничого» – англійського карикатуриста і живописця Томаса Роулендсона (1756-1827).

США активно підхопили жанр, і в 1892 році світ побачив перший американський комікс «Ведмежата і тигр», надрукований в газеті Sunday New York World. В епоху розквіту коміксів були створені такі безсмертні герої оповідань як «Каченя Дональд» та «Міккі Маус».

Наші предки вважали, що 25 вересня не можна шуміти в лісі – в цей день змії йдуть в ліс і ховаються, а шум може залучити її, вона залишиться поруч з будинком. Крім того, вважалося, що шум закликає і відьом, а ті накликають на будинок зло.

25 вересня – народні прикмети

Сонячний день віщував ясну погоду. Якщо до 25 вересня дерева стоять голі, це до ранньої зими. Якщо вдарили сильні ранкові заморозки – до хорошого урожаю жита. Якщо до Артамонова дня випав перший сніг – до небувалого врожаю пшениці.

Змія або вже у двір заповзли – на щастя. Таку «щасливу» змію обов’язково треба погодувати молоком або сирим яйцем. Вбивати змій в цей день не можна – до неврожаю. Купувати і продавати ліки, в яких міститься зміїна отрута – на жаль.

Джерело: Народна Правда