Іхтамнєт: Росія визнає дипломи університетів «ДНР» і навіть призначила “свого міністра”

Іхтамнєт: Росія визнає дипломи університетів «ДНР» і навіть призначила “свого міністра”
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Служба безпеки України надала нові докази присутності Росії на окупованій частині Донецької області. Зараз в «ДНР» проводять «реформу» освіти, яка передбачає повний перехід освіти на стандарти Російської Федерації. При цьому російська влада вже визнає дипломи про вищу освіту, які видали в «ДНР». Більш того, «міністерство освіти ДНР» очолює співробітник органів державної безпеки Росії.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Loading...

Силовики встановили, що ще в 2016 році в «ДНР» прийняли концепцію реформування освіти. Вона передбачає повний перехід на російські стандарти.

“Активна фаза псевдореформи припала на 2020-2021 роки. Але інституційна інтеграція «ДНР» до складу Російської Федерації розпочалася з 2017 року. Саме тоді президент РФ Володимир Путін видав указ № 74, яким Росія почала визнавати дипломи, видані освітніми установами вищої освіти так званої «ДНР», – йдеться в повідомленні СБУ.

Також за інформацією СБУ, поки представники «ДНР» тільки намагаються внести дипломи в загальний реєстр РФ. При цьому в 2019-2020 роках випускникам навчальних закладів «ДНР», акредитованих в РФ, видали понад 2,5 тис. дипломів державного зразка Росії, а з 2014 року їх кількість становить понад 8 тисяч.

Видача офіційних документів РФ організаціям, які розташовані на території України, підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами і посилює свою присутність, маскуючись під структури так званих «ДНР» і «ЛНР».

Крім того, російські чиновники підписують офіційні документи, що стосуються політики РФ щодо окупованих територій України.

“В одному з листів міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров дозволяє відкрити пункти проведення єдиного державного іспиту на базі донецьких муніципальних установ освіти так званої «ДНР». Причому своїм листом Лавров задовольнив клопотання депутата Державної Думи РФ Геннадія Онищенка (є першим заступником голови Комітету з питань освіти і науки, а також членом Комітету з правового забезпечення розвитку організацій оборонно-промислового комплексу РФ) “, – додали в СБУ.

Сам Онищенко багаторазово відвідував тимчасово окуповані території України і в 2020 і 2021 роках особисто вручав частину дипломів про вищу освіту в окупованому Донецьку.

Крім того, у СБУ є докази того, що чинний «міністр освіти ДНР» Михайло Кушаков має російський паспорт і є офіцером РФ. Він знаходиться в званні підполковника запасу органів державної безпеки Росії, а в 2002 році в невизнаній республіці Придністров’я працював в сфері освіти. У 2015 році він переїхав до «ДНР», де став «заступником міністра», а з 2019 року є «міністром освіти ДНР».

Як повідомлялося раніше, Україна передала на територію ОРДЛО останки бойовика. Аналогічний жест доброї волі бойовики зробити відмовилися.

ООН констатує погіршення ситуації з безпекою на Донбасі, зокрема, зросли втрати серед цивільного населення в результаті активних бойових дій.

Джерело: Народна Правда